Naga Marketsbinarny raport południowyBinarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!


Wczoraj o godzinie 20:00 miejsce miała publikacja protokołów FOMC – rynek spodziewał się neutralnych lub delikatnie jastrzębich wypowiedzi członków Komitetu, wszystkich spotkała jednak gołębia niespodzianka. Najbardziej w minutkach dziwić mogło stwierdzenie, że większość członków opowiada się za utrzymanie stóp procentowych w okolicach zera przez dłuższy okres czasu – USD zareagował na to natychmiastowo i poleciał w dół. Więcej szczegółów we wpisie podsumowującym reakcje największych banków na minutes.

Dzisiaj o godzinie 13:30 czeka nas natomiast nie lada gratka. Po raz pierwszy swoje protokoły (oficjalna nazwa accounts) przedstawi bowiem Europejski Bank Centralny. Szczegóły techniczne publikacji już opisywaliśmy – minutki będą dotyczyły styczniowego posiedzenia, podczas którego zapowiedziano QE. O 13:30 warto więc uważać, gdyż ciężko przewidzieć reakcję rynku na pierwsze w historii ECB minutes.

14:30 to natomiast standardowe, czwartkowe wnioski o zasiłki dla bezrobotnych. Jobless claims mają spaść według konsensusu ponownie poniżej 300 tysięcy. Każdy odczyt gorszy od konsensusu (czyli większy niż 293) może okazać się niekorzystny dla osłabionego wczoraj USD.

Na sam koniec warto przypomnieć, że w Azji dalej świętują Nowy Rok – w niektórych krajach obchody zaczęły się wczoraj i potrwają do jutra, dlatego nocna aktywność na rynku może być wyraźnie ograniczona.

Silne i słabe aktywa finansowe

USD traciło po wczorajszym FOMC jednak na wielu parach w końcu zrealizowała się strategia “sprzedaży na rajdach” – widać to doskonale na AUD i NZD. Niespodziewanie stracił również CHF – czyżby kolejna interwencja SNB?

SILNE: GBP, ZŁOTO

SŁABE: AUD, NZD, CHF

Propozycje handlowe na koniec dnia

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was następujące analizy techniczne:

– Srebro – kanał spadkowy H4

Złoto – pod linią trendu

GBP/JPY – powrót na szczyt po małej korekcie

EUR/JPY przesuwa się od końca stycznia w prawie 300-pipsowym kanale wzrostowym. Przedwczoraj cena dotknęła dolnego ograniczenia kanału, widzieliśmy silne odrzucenie prób jego naruszenia, co zakończyło się dynamicznym wzrostem. Zatrzymała się jednak w strefie S/R wyznaczanej przez dołki z 21 stycznia. Dzisiaj byliśmy świadkami ponownej próby jej naruszenia – cena jednak powróciła praktycznie do punktu wyjścia, co pokazuje ogromną siłę podaży. Obecnie warto zastosować typowy range trading – ponowny kontakt ze strefą oporu wewnątrz kanału traktować jako okazję do gry short, natomiast zejście w okolice dolnego ograniczenia kanału jako możliwość zagrywania long.

EURJPYH4 19.02

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum 🙂Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here