Naga Markets

W poniedziałki warto przejrzeć wykresy tygodniowe i przyjrzeć się ostatnim kilku świecom, bo potrafią one dostarczyć sporo informacji o nastroju panującym na danym instrumencie.

  • dywergencja na wykresie tygodniowym
  • pokonana konfluencja wsparć oznaką słabości euro
EURJPY- weekly
EURJPY Weekly – spadkowa dywergencja sugeruje zmianę trendu

Sytuacja na wykresie W1 pary europejsko-japońskiej EURJPY wskazuje na nadchodzącą korektę wzrostowego trendu trwającego od maja 2020.
Trend ten został zapoczątkowany wybiciem z inside bara, któremu towarzyszyło pojawienie się wzrostowej dywergencji (zaznaczone zieloną strzałką).Cena wzrosła o 1300p osiągając maksimum ubiegłego roku na poziomie 127.50.
Pierwsza tygodniowa świeca tego roku utworzyła formację outside bar. W następnym tygodniu cena wybiła z formacji i na MACD pojawiła sie dywergencja spadkowa.

Dywergencje na wykresach tygodniowych czy dziennych zazwyczaj są wiarygodnym sygnałem do korekt o sporym zasięgu, nierzadko prowadzą do zmiany trendu.

EURJPY H4
EURJPY H4 – cena wybiła dołem z kanału wzrostowego , dzisiaj testuje pokonane wsparcie od dołu

Na wykresie czterogodzinnym H4 zauważymy że notowania od grudnia ubiegłego roku poruszały się w kanale wzrostowym, z którego wybicie dołem 14 stycznia było bardzo dynamiczne.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę to fakt,że pokonanie wsparcia kanału ( linia niebieska) zbiegło się z pokonaniem linii lokalnego trendu wzrostowego (czerwona) a miejsce przecięcia tych dwóch poziomów tworzy punkt konfluencji wsparć.

Dywergencja spadkowa na wykresie tygodniowym i tak dynamiczne pokonanie konfluencji wsparć sugeruje początek korekty spadkowej.
Najbliższe cele podaży to poziom 125.20, a jeśli zostanie pokonany to kolejna strefa popytu 124.10.
Scenariusz spadkowy może zostać zanegowany jeśli cena wróci powyżej pokonanej w zeszłym tygodniu czerwonej linii trendu i ponownie znajdzie się w obszarze kanału wzrostowego.

“Strategia OPOS” – czyli trading po pracy. Zapisz się na webinar!

Przy okazji zapraszam na cykl wykładów poświęconych analizie technicznej i strategiom tradingowym.

NED

Nie jest żadnym odkryciem, że nie ma idealnej strategii, która będzie uniwersalna dla wszystkich traderów. Dlatego też, aby dać Ci maksymalny wybór, przedstawię Ci cztery różne podejścia do rynku – a gdy uznasz, że któreś z nich jest dla Ciebie dobre – możesz je wypróbować! Spotkania odbędą się w następującym porządku:

  • 26.01 – OPOS (Tylko Zlecenia Oczekujące) – handel oparty na strefach podaży i popytu + jak przygotować zlecenia oczekujące i wykresy do efektywnego handlu po pracy
  • 4.02 – Jak przewidywać ruchy rynku za pomocą dywergencji i wskaźnika MACD
  • 18.02 – Skalpowanie na wykresie Range Bar – kompletna strategia skalpowania
  • 25.02 – Strategia PA + MACD – jak zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej

ZAPISY na pierwszy wykład -wtorek, 26 stycznia 2021

Kolejność nie jest przypadkowa, albowiem wiedza przekazana w pierwszym wykładzie będzie przydatna w kolejnych. Mając na uwadze że tematem ostatniego wykładu będzie strategia PA+MACD bazująca na materiale zawartym w pierwszych trzech wykładach warto więc wziąć udział we wszystkich wykładach by bez problemu opanować materiał tego ostatniego.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty | notowania kryptowalut | ropa wti forum | kurs dolara forum | analiza giełdowa |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here