Naga Marketsbinarny raport południowyBinarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!


Wczoraj cały rynek żył wieczornym oświadczeniem FOMC, publikacją projekcji ekonomicznych oraz konferencją prasową z udziałem Janet Yellen. Zgodnie z oczekiwaniami z oświadczenia znikło stwierdzenie zalecające cierpliwość co do podwyżki stóp procentowych – FED otwiera sobie więc drogę do luzowania. Z drugiej jednak strony Rezerwa Federalna obniżyła swoje prognozy odnośnie PKB, inflacji oraz poziomu stóp procentowych w przeciągu kolejnych dwóch lat. Całość przybrała ostatecznie gołębi wydźwięk – podkreślono, że podwyżka stóp będzie silnie uzależniona od danych makroekonomicznych – i USD początkowo wyraźnie się osunął. Dzisiaj jednak wszystko powoli wraca do normy. Więcej na temat wczorajszego FOMC i jego rezultatów znajdziecie tutaj oraz tutaj.

Odstawmy jednak FED na chwilę na bok i skupmy się na dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym. Przed południem poznaliśmy decyzje SNB oraz Norges Banku odnośnie stóp procentowych. Żaden z banków centralnych nie zdecydował się na obniżkę stóp. W przypadku Norwegii rynek silnie się jej spodziewał, więc brak decyzji wywołał spadki na EUR/NOK (umocnienie korony norweskiej).

O godzinie 13:30 czekają nas natomiast publikacje wniosków o zasiłki dla bezrobotnych w USA. W zeszłym tygodniu bardzo dobry odczyt na poziomie 289 tysięcy. W tym tygodniu spodziewamy się ponownie rezultatu poniżej 300 tysięcy, na poziomie 292tys.

Silne i słabe aktywa finansowe

Dzisiaj USD znowu wzrasta – nie udało się jednak odrobić całości strat z wczoraj.

SILNE: USD, NOK

SŁABE: CHF, EUR

Propozycje handlowe na koniec dnia

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was następujące analizy techniczne:

– EUR/CAD – duża siła podaży

Srebro – wzrosty zatrzymane w ważnym miejscu

EUR/GBP – linia trendu i oporu H4

EUR/JPY po wczorajszych skokach zaczyna znowu opadać. Obecnie dolne knoty świec naruszają linię trendu krótkoterminowego. Zaraz nad ceną znajduje się klaster oporów w okolicach 129.23 – opór horyzontalny i 23.6% Fibo. Od dołu oprócz linii trendu liczyć możemy dodatkowo na wsparcie 128.128. Do pogłębienia spadków – zgodnych z szerszym trendem – jest pokonanie linii trendu. Jeżeli to nastąpi to warto rozważyć grę na osunięcia.

EURJPYH4 19.03

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum 🙂tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here