Naga MarketsW dniu dzisiejszym rynki poznały decyzję EBC na temat stóp procentowych. Nie było niespodzianki i zgodnie z oczekiwaniami stopy procentowe pozostały na niezmienionym poziomie. Jednak późniejsza konferencja szefa EBC Mario Draghiego była bardzo gołębia. W związku z faktem, że inflacja jest daleka od celu inflacyjnego EBC nie wyklucza kolejnego obniżenia stóp procentowych jak również zmian w programie QE czyli zwiększenia dodruku.

Wystąpienie szefa EBC przełożyło się automatycznie na pary walutowe z euro. EURJPY, który od miesiąca zyskiwał na wartości dynamicznie w ciągu godziny stracił na wartości. Przebite zostało dolne ograniczenie kanału wzrostowego, w którym cena się poruszała. Również przebite zostało pierwsze mocniejsze wsparcie na poziomie 135,00. Spadki na razie zatrzymane zostały na kolejnym wsparciu 134,35. Jeżeli nastąpi odbicie to poważnym oporem będą poziomy 135.00 oraz 135.45. Jednak w związku z działalnością EBC bardziej prawdopodobna jest kontynuacja spadków po odreagowaniu. Gdy spadki pogłębią dzisiejsze minimum to kolejne wsparcia znajdują się na poziomach: 134.35, 133.10, 132.20.

Zanim otworzysz pozycję na EURJPY wypróbuj konto u brokera FXGrow. Egzekucja zleceń w modelu STP/ECN, spread  od 0,00001.

Wykres EURJPY dla interwału H4.
Wykres EURJPY dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here