Naga MarketsBNP-Paribas-logo

Dzisiejsze dane makroekonomiczne z terenu Wielkiej Brytanii jedynie potwierdzają długoterminowy pogląd BNP Paribas na temat przyszłości EUR/GBP. Jak tłumaczy się bank z swojego niedźwiedziego nastawienia?


Publikacja odczytu brytyjskiego PKB za trzeci kwartał bieżącego roku nie zaskoczyła analityków banku, którzy przyznają że podejrzewali negatywny scenariusz. Zdaniem pracowników banku, spadek wzrostu produktu krajowego brutto z 0,7% k/k do zaledwie 0,5% jest odzwierciedleniem słabszych odczytów brytyjskich wskaźników na przestrzeni ostatnich miesięcy. [pullquote] Wypróbuj narzędzia FxPro i zbuduj swój własny model quant [/pullquote]

Niemniej jednak dzisiejszy odczyt, niewiele niższy od rynkowych prognoz (0,6% k/k) wskazuje – zdaniem analityków BNP –  na rosnący potencjał zacieśniania polityki monetarnej przez BoE. Dzięki czemu, GBP nadal ma sporo miejsca na wzrosty, co przełoży się na spadek EUR/GBP w okolice 0,70. Dodatkowym potwierdzeniem naszego spojrzenia są wskazania naszego modelu, który pokazuje znaczny wzrost (z -10 do +19) długiego pozycjonowania na GBP.

Sporo powodów do sprzedaży EUR

Przyglądając się drugiej walucie pary, analitycy BNP nabierają coraz większej pewności co do słuszności tytułowej tezy. Wykorzystywany przez bank model quant wskazuje, że aktualny poziom EUR nadal jest zbyt wysoki na większości z głównych par walutowych w porównaniu z swoją sprawiedliwą wyceną i dla EUR/USD wynosi on 1,05. Zatem, również w przypadku wspólnej waluty, analitycy BNP przewidują spory potencjał ruchu.

Analitycy BNP wskazują na spory potencjał spadkowy EUR/GBP.
Analitycy BNP wskazują na spory potencjał spadkowy EUR/GBP.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here