Naga MarketsPKB strefy euro w czwartym kwartale wzrastało około 0.3% w stosunku do kwartału wcześniejszego. W tym samym czasie słabsze rezultaty PMI europejskiego kładą na walutę spadkową presję. Nie możemy zapominać również o fakcie, że Europejski Bank Centralny jest gotowy „zrobić więcej”, aby osiągnąć docelowe poziomy inflacyjne.

Na parze walutowej EUR/GBP w tym momencie jednak zdecydowanie wyraźniej obrazują się obawy dotyczące Brexitu – opuszczenia przez Wielką Brytanię UE. Doprowadziło to do najsilniejszych osunięć funta od 6 lat (na GBP/USD). Aż do referendum zaplanowanego na 23 czerwca presja podażowa powinna się utrzymać, co w przypadku euro do funta może sugerować chęć wzrostów.

EUR/GBP na wykresie D1
EUR/GBP na wykresie D1

Z technicznego punktu widzenia EUR/GBP pokonała krótkoterminową linię trendu spadkowego oraz znajduje się nad 10-okresową średnią ruchomą. Zdaniem analityków HotForex dopóki cena utrzymuje się powyżej 0.7700, warto rozważać długie pozycje – początkowy cel to strefa 0.7900-0.8000.

Sprawdź również wcześniejszą analizę dla pary walutowej EUR/GBP oraz już teraz zapisz się na FxCuffs 2016 – największe wydarzenie rynku walutowego w Europie Środkowo-Wschodniej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here