Naga MarketsEUR/GBP w trakcie środowej sesji testuje szczyty z 2016 roku rozrysowane w drugiej połowie lutego na wysokości 0.7927. Tak wysokie notowania ostatni raz obserwowane były w 2014. Część inwestorów będzie się tu doszukiwała z pewnością formacji podwójnego szczytu, której linia graniczna pokrywa się z 0.7712 (dołki ze stycznia 2015) oraz 23.6% zniesienia kilkumiesięcznego trendu wzrostowego. Warto zauważyć, że wspomniana strefa odgrywała od początku tego roku bardzo istotną rolę. Potencjalny zasięg double top wypadałby około 200 pipsów niżej na wysokości dołków lutowych.

Sprawdź również analizę EUR/USD >>

EUR/GBP podchodzi pod szczyty z 2016 roku
EUR/GBP podchodzi pod szczyty z 2016 roku

Musimy jednak pamiętać, że na rynku od dłuższego czasu widoczna jest tendencja wzrostowa i byki z pewnością tak łatwo nie odpuszczą. Dlatego ewentualne przebicie poziomu i re-test od góry powinien być dla nas sygnałem do kontynuacji wzrostów.

Graj na EUR/GBP z firmą dwukrotnie wybieraną najlepszym zagranicznym brokerem Forex według FxCuffs! Sprawdź teraz >>

Wyhamowanie wzrostów na wykresie H1 tuż pod tegorocznym szczytem
Wyhamowanie wzrostów na wykresie H1 tuż pod tegorocznym szczytem

Na wykresie H1 widzimy wyraźnie, że cena zatrzymała się jak na razie pod tegorocznymi szczytami i nie ma zamiaru ani opadać, ani piąć się w górę. Krótkoterminowe wsparcie stanowią tutaj z pewnością szczyty wtorkowe (z 22 marca) na wysokości 0.7900.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here