Naga MarketsPrzełom na EURGBP

Od połowy grudnia 2016 roku trwa ruch wzrostowy na EURGBP. Dzisiaj pojawił się kolejny przełom ponieważ para znalazła się na najwyższym poziomie od połowy listopada 2016 roku przy okazji docierając do istotnego oporu w rejonie 0.8690 – 0.8700.

Przełamanie wspomnianego oporu może być katalizatorem dla ruchu wzrostowego. W krótkim czasie może on doprowadzić do wzrostów do poziomu 0.8870 (dałoby to zasięg przynajmniej 170 pipsów po wybiciu). Może to być podobne przyśpieszenie wzrostów jakie obserwujemy dzisiaj .To dzisiejsze przyśpieszenie (dla przypomnienia) spowodowało przełamanie w piątek spadkowej średnioterminowej linii trendu (niebieska linia na wykresie D1).

Ruch zgodny z trendem

Na wykresie dla interwału dziennego zauważyć można, że obecny ruch wzrostowy jest zgodny z trendem. Zarówno długoterminowy trend (liczony od grudnia 2015 roku) jak i krótkoterminowy, przechodzący już w średnioterminowy (liczony od 15 grudnia 2016 roku) wskazują obecnie, że trend jaki obowiązuje na EURGBP jest to trend wzrostowy.

Podsumowując warto zainteresować się pozycjami długimi, gdy opór na poziomie 0.8700 zostanie przełamany. Warto jednak mieć na uwadze, że może się to nie odbyć „z marszu”.

Wykres EURGBP dla interwału H4.
Wykres EURGBP dla interwału H4.

Bezpłatny webinar – 4 strategie by pogodzić trading z pracą na etacie.

Wykres EURGBP dla interwału D1.
Wykres EURGBP dla interwału D1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here