Naga MarketsNotowania pary EURGBP od stycznia 2019 poruszają się w niezbyt często pojawiającej się na wykresach formacji, którą tworzą dwie rozchodzące się linie trendu kształtem przypominający megafon, czasami nazywanej tubą. Oś symetrii 0.8860 jest tu zarazem ważnym poziomem S/R.

EURGBP WEEKLY
EURGBP Weekly – od styczni 2019 cena porusza się w formacji – megafon. Oś symetrii 0.8860 jest zarazem ważnym poziomem S/R

Poprzedni tydzień był mocno spadkowy i świeca tygodniowa utworzyła formację objęcia bessy. Na wykresie W1 pojawiła się dywergencja spadkowa. Dzisiejsze notowania znalazły się już poniżej minimum świecy matki – 0.8996.

EURGBP H4 - formacja RGR dokonczona, linia szyi pokonana... spadki?
EURGBP H4 – formacja RGR dokończona, linia szyi pokonana… spadki?

Na wykresie H4 zauważymy charakterystyczny kształt formacji RGR. Linia szyi (zielona) przecina lokalną linię trendu (czerwona) tworząc punkt konfluencji wsparć. Obie zostały dzisiaj pokonane sugerując przewagę podaży.

Najbliższym celem sprzedających może być strefa popytu na poziomie 0.8950, gdzie może pojawić się korekta wzrostowa mające na celu przetestowanie linii szyi od dołu o ile rynek nie decyduje się to zrobić w pierwszej kolejności.

Trading z wykorzystaniem PA+MACD, czyli jak zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej

GBPUSD – konfluencja oporów przełamana – 02.07.2020


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here