Naga Marketsbinarny raport południowyBinarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!


Wczoraj cały rynek żył protokołami z posiedzenia FOMC. Poznaliśmy również oświadczenie i projekcje gospodarcze Komitetu i wysłuchaliśmy konferencji prasowej z udziałem Pani Prezes – Janet Yellen. Rynek oczekiwał, że FED usunie ze swojego oświadczenia stwierdzenie „wydłużony okres czasu” odnoszące się do utrzymania stopy funduszy federalnych na niezmienionym poziomie po wyjściu z programu QE.

Ostatecznie fraza została usunięta i zastąpiona słowem „cierpliwość”. FED jednak od razu tłumaczył się, że zmieniając swoje instrukcje wyprzedzające… tak naprawdę tego nie zrobił. Rynek czuł się zawiedziony i dolar zaczął tracić. Sprawę uratowała jednak Janet Yellen, która podczas konferencji prasowej jasno podkreśliła, że decyzja odnośnie podwyżki stóp będzie uzależniona od danych makroekonomicznych. Po tej wypowiedzi dolar zawrócił i zaczął dynamicznie wzrastać w stosunku do praktycznie wszystkich walut.

Dzisiejszego ranka niespodziankę sprawił nam natomiast Szwajcarski Bank Narodowy, który niespodziewanie zdecydował się obniżyć stopę depozytową do minusowej wartości -0.25%. Miało to uchronić EUR/CHF przed pokonaniem bariery 1.20, którą bank za wszelką cenę chce utrzymywać. Dzięki temu para wybiła do góry i poruszała się przez chwilę nawet na poziomie 1.209.

Z rana poznaliśmy odczyty ankiet IFO odnośnie oczekiwań gospodarczych w Niemczech. Pozytywne publikacje wpłynęły na delikatne umocnienie EUR. O godzinie 10:30 publikowano natomiast dane dotyczące sprzedaży detalicznej w UK. Pomimo bardzo niskich prognoz odczyty zaskoczyły i okazały się zdecydowanie wyższe – sprzedaż detaliczna (r/r) na poziomie 6.4% (konsensus 4.4%) dzięki czemu GBP odrobiło wczorajsze straty w stosunku do dolara.

Dzisiaj skupiamy się jeszcze na odczytach zasiłków dla bezrobotnych w USA. Coczwartkowe jobless claims to niezwykle istotna wiadomość dla dolara. Prognozy wskazują delikatne pogorszenie (z 294 tysięcy do 295 tysięcy), tak małe wahania – jeżeli się sprawdzą – nie powinny jednak silniej odbić się na dolarze. Każdy odczyt niższy od poprzedniego wzmocni natomiast USD. Na koniec dnia warto jeszcze śledzić indeks CPI według Markit dla USA (15:45).

Silne i słabe aktywa finansowe

Po wczorajszym FOMC widzimy odbicia po silnych osunięciach wczoraj wieczorem. Wyraźne traci CHF z powodu decyzji SNB o obniżce stopy depo

SILNE: GBP, GOLD

SŁABE: CHF

Propozycje handlowe na koniec dnia

Dzisiaj w Comparic przygotowaliśmy dla Was następujące analizy techniczne pod opcje binarne:

– NZD/JPY – kanał spadkowy H4

– AUD/CHF – linia trendu + opór

– SREBRO – pod oporem

Z racji dzisiejszego jobless claims o godzinie 14:30 w dzisiejszej rekomendacji omijamy dolara i skupiamy się na parze krzyżowej EUR/GBP. Poziom oporu dla euro do funta na dalszą część dnia znajduje się na 0.79065 (dołek z 15 grudnia), wsparcie natomiast wyznacza połowa zniesienia świecy wzrostowej z 4 grudnia (0.78738). Cena wcześniej wyraźnie respektowała ten lokalny obszar S/R (wsparcia/oporu) i obecnie na wykresie H4 również się na nim zatrzymała.

EURGBPH4 18.12

W miejscu tym możemy spodziewać się odbić (CALL). Decydująca będzie jednak obecna świeca czterogodzinna zamykająca się o 15:00. Jeżeli wyraźnie pokona nasz poziom wtedy zagramy na spadki (PUT).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum 🙂Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here