Naga MarketsNotowania pary walutowej EURGBP wybiły się w tym miesiącu ponad opór kanału spadkowego. Jak jednak widać na wykresie tygodniowym poniżej, notowania zamknęły piątkową sesję z powrotem pod oporem kanału. Czy to przekreśla szansę na dalsze wzrosty?

Niekoniecznie. Notowania od kwietnia br. utrzymują się bowiem w trendzie wzrostowy, który ostatnio nawet nieco przyspieszył jak pokazuje linia trendu widoczna na poniższym wykresie dziennym.

Dodatkowo, ubiegły tydzień upłynął pod znakiem testu horyzontalnego poziomu 0.8870, który wcześniej działał jako opór, a obecnie zapewnia kolejny czynnik konfluencji. Może się zatem okazać, że kupujący kontynuują trend wzrostowy po wybiciu nowych maksimów.

Warto natomiast mieć na uwadze czwartkową decyzję Banku Anglii odnośnie polityki monetarnej. Rynki spodziewają się, że BoE podniesie stopy procentowe, które tym samym znalazłyby się na poziomie najwyższym od 2009 roku.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here