Naga MarketsNotowania pary walutowej EURGBP wybiły się w tym miesiącu ponad opór kanału spadkowego. Jak jednak widać na wykresie tygodniowym poniżej, notowania zamknęły piątkową sesję z powrotem pod oporem kanału. Czy to przekreśla szansę na dalsze wzrosty?

Niekoniecznie. Notowania od kwietnia br. utrzymują się bowiem w trendzie wzrostowy, który ostatnio nawet nieco przyspieszył jak pokazuje linia trendu widoczna na poniższym wykresie dziennym.

Dodatkowo, ubiegły tydzień upłynął pod znakiem testu horyzontalnego poziomu 0.8870, który wcześniej działał jako opór, a obecnie zapewnia kolejny czynnik konfluencji. Może się zatem okazać, że kupujący kontynuują trend wzrostowy po wybiciu nowych maksimów.

Warto natomiast mieć na uwadze czwartkową decyzję Banku Anglii odnośnie polityki monetarnej. Rynki spodziewają się, że BoE podniesie stopy procentowe, które tym samym znalazłyby się na poziomie najwyższym od 2009 roku.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZbigniew Wieczorek: Zaproszenie do refleksji nad EUR/USD
Następny artykułBitcoin będzie kosztował 50 000 USD?
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here