Naga Marketsbinarny raport południowyBinarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!

Serdecznie zapraszamy Was na udział w webinariach dotyczących opcji binarnych – aktualną rozpiskę znajdziecie zawsze na stronie OptionTrade oraz na portalu Comparic. Całość w pełni darmowa, prowadzona przez naszych redaktorów!


Dzisiaj rynek skupia się na dwóch wydarzeniach. Mowa tutaj o decyzji dot. stóp procentowych Banku Anglii oraz posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego. O ile w przypadku pierwszego eventu nie spodziewamy się większych niespodzianek – utrzymanie głównej stopy na poziomie 0.5%, programu skupu w zakresie 375 miliardów dolarów i braku publikacji oświadczenia (GBP nie powinno silniej zareagować) – to ECB może sporo namieszać.

O godzinie 13:45 poznamy decyzję odnośnie stóp procentowych ECB. Stopa refi powinna utrzymać się na poziomie 0.05%. O ile ważniejszym wydarzeniem będzie konferencja prasowa z udziałem Mario Draghi’ego i wcześniejsze przedstawienie oświadczenia polityki monetarnej o 14:30.

Więcej na temat dzisiejszego BoE i ECB przeczytacie w prognozach przygotowanych przez nasz portal – Bank Anglii, Europejski Bank Centralny

Rynki spodziewają się, że Mario Draghi zapowie wprowadzenie pełnoprawnego programu skupu rządowych obligacji (popularnego QE, czy też luzowania ilościowego). Oprócz tego sporo mówi się o rozjeździe prognoz inflacyjnych oraz wzrostu gospodarczego. Wszystko to może doprowadzić do silnych osłabień EUR.

Oprócz tego w kalendarzu znajdziemy jeszcze dzisiaj:

  • 14:30 – wnioski o zasiłek dla bezrobotnych USA (niezwykle istotny odczyt)
  • 14:30 – przemówienie członka FOMC, Mestera (również ważne wydarzenie)
  • 16:00 – PMI kanadyjskie według Ivey (może mieć wpływ na notowania CAD)

Silne i słabe aktywa finansowe

W związku z dzisiejszym ECB widzimy, że EUR traci już od wczoraj. Słabo wygląda również kondycja JPY na tle innych ważnych walut:

SILNE: USD

SŁABE: EUR, JPY

Propozycje handlowe na koniec dnia – co dalej z EUR/GBP?

Dzisiaj w Comparic przygotowaliśmy dla Was trzy analizy techniczne pod opcje binarne:

– AUD/JPY – kolejne odrzucenie poziomu 100.00

– EUR/GBP – korekta i dalsze spadki

W dniu dwóch banków centralnych – BoE i ECB – warto przyjrzeć się parze, która może generować najsilniejsze ruchy. Mowa tutaj oczywiście o EUR/GBP.

EURGBPH4

Po dynamicznych osunięciach na EUR/GBP obserwowanych w trakcie wczorajszej sesji, dzisiaj wspólna waluta próbuje odrabiać straty. Na razie odbiła do poziomu 0.7858, znajdując się pod istotnym oporem. Jeżeli BoE rzeczywiście nie powie nic nowego – okazując się gołębim – wtedy możemy spodziewać się krótkoterminowej aprecjacji EUR.

Na jakiekolwiek działania powinniśmy poczekać jednak do wystąpienia Mario Draghi’ego. Jeżeli EUR zacznie w jego trakcie słabnąć, wtedy spokojnie będziemy posiadali możliwość dołączenia się do ruchów podażowych. Najprawdopodobniej nie zakończą się one bowiem na jednej świeczce H4 – szczególnie kiedy oczekiwane QE zostanie zapowiedziane.

Pierwszym z poziomów, w który celujemy to 78.6% zniesienia zwyżek z listopada, następny to natomiast lokalne wsparcie na 0.7834.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum 🙂Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here