Naga MarketsPara walutowa EURGBP na skutek trwających od dłuższego czasu wzrostów pokonała w dniu dzisiejszym lokalny opór w okolicy poziomu 0.8620 znajdując się tym samym na najwyższym poziomie od połowy listopada ubiegłego roku. Jeżeli w zrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic poziomu 08690, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów.

EURGBP H4
EURGBP H4

Jeżeli spojrzymy na wykres dzienny zauważymy, że wspomniany już poziom 0.8690 znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów w okolice lokalnego oporu zbiegającego się ze złotą proporcja 61.8% Fibonacciego.

Jeżeli natomiast obecna strefa zostanie odrzucona, na wykresie dziennym istniałoby zwiększone prawdopodobieństwo powstania się formacji głowy z ramionami (RGR). Do pełnej realizacji formacji musielibyśmy jeszcze pokonać wsparcie w okolicy poziomu 0.8300 będące linia szyi jednak potencjalne spadki w tym przypadku mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.7545.

Sprawdź jak dobre mogą być warunki u Brokera HotForex

EURGBP Daily
EURGBP Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOd inwestora do scalpera – GOLD
Następny artykułAnaliza dla początkujących: NZDCAD – w poszukiwaniu okazji sprzedażowej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here