Naga MarketsKurs pary walutowej EURGBP od dłuższego czasu porusza się w stosunkowo szerokiej konsolidacji. Na skutek trwających od czterech miesięcy wzrostów rynek ponownie dotarł w okolice górnego ograniczenia boxu (0.9150), gdzie dziś pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się pojawienia ponownych spadków. Biorąc pod uwagę odległość do dolnego ograniczenia konsolidacji, potencjalny zasięg wynosi ponad 760 pips.

Za scenariuszem pro-spadkowym przemawiać może kilka czynników. Pierwszym z nich jest fakt, iż w ciągu trwających niemal nieprzerwanie od połowy kwietnia wzrostów nie pojawiła się żadna głębsza korekta spadkowa. Warto również zwrócić uwagę, że rynek w dalszym ciągu nie przetestował od góry (jako wsparcia) pokonanego na skutek wyników ubiegłorocznego referendum w Wielkiej Brytanii poziomu 0.8100 i jeżeli do takiego re-testu miałoby dojść, potencjał spadków zwiększyłby się z wspomnianych 760 pips do 1000 pips.

Kolejnym czynnikiem przemawiającym za spadkami może być również obecna sytuacja na innych parach walutowych z EUR, których sytuacja techniczna również przemawia za potencjalnym osłabieniem europejskiej waluty. Zobacz również analizy EURUSD oraz EURAUD.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

EURGBP Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzegląd setupów Price Action AUDJPY, EURUSD, GBPCAD, GBPUSD 17 sierpnia 2017
Następny artykułTrade Ideas od UBS – EUR/USD, USD/JPY, AUD/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here