Naga MarketsKurs pary walutowej EUR/GBP poruszał się w dynamicznym trendzie wzrostowym od początku grudnia ubiegłego roku i wtedy poprowadzona została linia trendu widoczna na poniższym wykresie dziennym. 0315-EURGBP-d

Po ustanowieniu szczytu na poziomie 0.7928 cena zaczęła się osuwać, co doprowadziło do przełamania wspomnianej przed chwilą linii trendu. Spadki skierowały kurs do kluczowego wsparcia przy 0.7700, które już kilkakrotnie zostało przetestowane, co widać lepiej na wykresie 4-godzinnym, który zamieszczony jest poniżej.

0315-EURGBP

Test wsparcia jaki miał miejsce 10 marca współgrał z konferencją ECB, na której między innymi dowiedzieliśmy się o obniżce stopy depozytowej w strefie euro. Jak widać, mimo początkowej próby wybicia poziomu 0.7700, kurs i tak zamknął się ponad nim, a następnie pojawił się spory popyt, który doprowadził do testu oporu jaki stanowi przełamana wcześniej linia trendu wzrostowego.

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Analizowany instrument finansowy posiada w swojej ofercie broker XM. Możesz wykorzystać tę analizę na koncie z premią 30$ bez depozytu własnego![/pullquote]

Szczyt jaki utworzył się w wyniku tego testu oporu pozwolił na wyrysowanie nowej linii oporu, a także równoległej do niej linii kanału. Obecnie cena zdaje się kierować do górnego ograniczenia kanału spadkowego i jeśli tam pojawi się reakcja sprzedających, prawdopodobnie będziemy świadkami kolejnej przeceny. Istotnym poziomem, z którym będą musiały się następnie zmierzyć niedźwiedzie jest kluczowe wsparcie przy 0.7700 i jeśli zostanie ono skutecznie przełamane, otworzy drogę do dolnego ograniczenia kanału, a być może nawet do wsparcia przy 0.7540.


Zapraszamy na darmowe webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!

Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBZ WBK [BZW], K2 Internet [K2I] – Gorące spółki dnia
Następny artykułSystem tabelkowy GPW: Arctic, Voxel
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here