Naga MarketsNotowania pary walutowej EURGBP w ubiegłym tygodniu utworzyły nowy szczyt w okolicach 0.9098. Jak jednak widać na poniższym wykresie, do zamknięcia tygodnia zyski zostały oddane, a cena ponownie znalazła się na wsparciu przy 0.8950.

W wyniku opisanych wyżej zmagań popytu z podażą utworzyła się niedźwiedzia formacja outside bar z uwagi na to, że zakres ruchu z ubiegłego tygodnia obejmuje akcję cenową z tygodnia poprzedniego. Może się zatem okazać, że czeka nas głębsza korekta ostatnich wzrostów.

Kanał na wykresie dziennym

Z kolei na wykresie dziennym kurs porusza się w kanale, gdzie w miniony piątek oraz wczoraj testowane było jego dolne ograniczenie. Dodatkowo, istotne wsparcie zapewnia tu obszar horyzontalny blisko 0.8950.

Jeśli zatem spadki po formacji outside bar mają się zmaterializować, sprzedający muszą najpierw pokonać konfluencję wsparcia jaką stanowi dolne ograniczenie kanału oraz poziom 0.8950. W przypadku realizacji tego scenariusza, kurs może kierować się do kolejnego poziomu obrony na 0.8870.

Alternatywnie, utrzymanie notowań w obrębie kanału otworzy drogę do ponownego testu ostatniego szczytu na 0.9098.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here