Naga MarketsBrytyjski Urząd Statystyczny opublikował w piątek wyniki bilansu handlowego UK oraz produkcji przemysłowej. Te przeszły przez rynek jednak bez większego echa, nie odbijając się mocniej na notowaniach funta szterlinga, który cały czas emocjonuje się wynikami wyborów parlamentarnych, czekając na podliczenie głosów w kilku ostatnich okręgach.

Chociaż dane o produkcji przemysłowej wyraźnie rozminęły się z prognozami analityków, a wyniki bilansu handlowego za zeszły okres rewidowano spadkowo, to publikacja z 10:30 nie miała wpływu na notowania EUR/GBP:

Źródło: pl.investing.com

Zmienność na eurofuncie w skali ponad 200 pipsów w trakcie pierwszej połowy piątkowej sesji jest z pewnością ciekawym wynikiem, którego dawno nie obserwowaliśmy. Dzięki temu EUR/GBP testował tegoroczne maksima znajdujące się nad 0.8851. Ostatecznie cena jednak zawróciła znajdując się ponownie pod oporem, który tworzą szczyty z marca bieżącego roku oraz 50% zniesienia Fibonacciego:

EUR/GBP H4

Jak widać na wykresie H4 formuje się potężny pin bar z knotem o zasięgu prawie 90 pipsów. Do domknięcia świecy czterogodzinowej nie warto podejmować jednak żadnych decyzji (analizujemy jedynie te świece, które zostały domknięte).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here