Naga MarketsPomimo, iż jeszcze w ubiegłym tygodniu wydawać by się mogło, że rynek odrzuci strefę oporu pomiędzy poziomem 0.8690 a mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego tworząc tym samym prawe ramie formacji głowy z ramionami (RGR), na skutek wczorajszych doniesień prasowych dotyczących zbliżającej się konferencji Premier Wielkiej Brytanii, Theresy May, która w dniu jutrzejszym ma wypowiadać się na temat wyjścia jej kraju z Unii Europejskiej rynek otworzył się dziś 120 pipsową luką wzrostową. W ten sposób wspomniana strefa została pokonana.

Mimo, że luka nie zostałą jeszcze domknięta, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów. Za tym scenariuszem przemawiają również doniesienia prasowe, według których Theresa May jest skłonna do Hard Brexit czyli tzw. twardego Brexitu, który oznaczałby utratę dostępu do jednolitego rynku Unii Europejskiej. O tym, co to oznacza dla obu gospodarek przeczytasz tutaj.

Ponadto Sekretarz skarbu w gabinecie Theresy May – Phillip Hammond w wywiadzie dla niemieckiego „Welt am Sonntag” powiedział:

“Jeżeli nie będziemy mieli dostępu do europejskiego rynku, to przynajmniej w krótkim okresie możemy ucierpieć ekonomicznie…”

Wydaje się więc, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic kolejnych oporów zbiegających się kolejno z mierzeniem 61.8% oraz 88.6% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków.

Wykorzystaj analizę by zainwestować u Brokera HotForex

EURGBP Daily
EURGBP Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrading egzotyczny – EURZAR, USDHUF, USDSEK
Następny artykułBlok po 22 – 16 stycznia 2017: EUR/JPY, Srebro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here