Naga MarketsDzisiaj o godzinie 11.00 poznamy dane z Strefy euro na temat Inflacji konsumenckiej HICP. Oczekuje się, ze Inflacja bazowa HICP za maj (m/m) wyniesie -0,1 wobec 0,2 poprzednio, oraz 0,7 wobec 1,1 (r/r)

Inflacja konsumencka HICP (Harmonized Indices of Consumer Prices) to wskaźnik publikowany przez Eurostat (Europejski Urząd Statystyczny) mierzący średnią zmianę cen dla końcowego odbiorcy dóbr i usług w Strefie Euro. Informuje o zmianie cen z perspektywy nabywcy. Jest liczony na podstawie zmian cen koszyka dóbr i usług takich jak transport, jedzenie, opieka medyczna. Raport zawiera dane miesięczne, publikowany jest ok. 15 dni po zakończeniu miesiąca. 

Z punktu widzenia analizy technicznej, kurs pary EURGBP na wykresie dziennym (D1) kształtuje strukturę pięcio falową. Na chwilę obecną po ukształtowaniu się korekty fali czwartej na poziomie 0,8150 wynikającym z 38% zniesienia wewnętrznego Fibonacciego kurs kontynuuje spadek w postaci fali piątej, której zasięg znajduje się na poziomie 0,7960. W najbliższej przyszłości można oczekiwać odbicia i wzrostu do poziomu 0,8150 – 0,8200.

 
Autor analizy: Artur Wesołowski

 

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here