Naga MarketsEuropejscy inwestorzy o godzinie 11:00 śledzili serię odczytów makroekonomicznych dotyczących europejskiej gospodarki – wśród nich najistotniejsze były informacje dotyczące prognoz PKB, bilansu handlowego oraz indeksu ZEW.


Podsumowanie publikacji znajduje się poniżej:

Źródło: pl.investing.com

Historyczne ujęcie dynamiki PKB prezentuje natomiast poniższy wykres:

Źródło: Eurostat

Co istotne, polska we wstępnym zestawieniu europejskiego PKB w Q1 2017 plasuje się na drugim miejscu tuż za Rumunią, osiągając taki sam wynik jak Litwa (+4,1%). Rezultaty potwierdzają wstępne dane odnośnie naszej rodzimej dynamiki gospodarczej, którą wcześniej podawał GUS.

Przed godziną 11:00 EUR/GBP wyraźnie zyskiwał (prawie 50 pipsów), znajdując się na miesięcznych maksimach. Reakcję ceny na ostatnie dane prezentuje poniższy wykres. Nie bez znaczenia są tutaj również rezultaty brytyjskiej inflacji z godziny 10:30 – GBP początkowo reagował na dobre dane wzrostami, jednak następnie dynamicznie się osuwał.

EUR/GBP M15 – aprecjację zatrzymał dopiero mid-pivot M5 PP

Analizując sytuację na wykresie D1 zauważamy, że cena pokonuje opór w postaci 23,6% zniesienia Fibonacciego okolic 0.8530, zmierzając w kierunku spadkowej linii trendu rysowanej od października zeszłego roku. Zamknięcie nad 0.8530 i re-test poziomu od góry będzie okazją do otwarcia pozycji długiej – dopiero jednak pokonanie średnioterminowej LT może być wyraźniejszym impulsem do szarży w wykonaniu byków:

EUR/GBP D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here