Naga MarketsSpory skok wartości GBP po opublikowanych wynikach sondażu IPSOS Mori daje efekty nie tylko na GBP/USD. EUR/GBP niedomagające od pewnego czasu znajduje się w tej chwili na linii szyi formacji Głowy z Ramionami (RGR) na wykresie dziennym:

EURGBPDailyZasięg formacji mierzony odległością szczytu głowy do linii szyi wskazuje na okolice 0,7350 co oznacza, że do zyskania jest około 400 pips. Na drodze niedźwiedzi stoją jednak mierzenia Fibonacciego. Pierwsza ekspansja 61,8 znajduje się już w okolicy 0,7710, czyli nieco ponad 30 pips od obecnych okolic.

Ważnym miejscem wsparcia mogą okazać się też okolice 0,7560 gdzie widzimy skupienie dwóch ważnych mierzeń – zniesienia 50% ruchu mierzonego od dołka 18 listopada 2015 roku do szczytu z 7 kwietnia oraz ekspansja 100% ostatniej korekty spadkowej:

Czerwona linia wyznacza klasyczny zakres formacji RGR
Czerwona linia wyznacza klasyczny zakres formacji RGR

Sprzedać EUR/GBP można z pomocą brokera FxPro – sprawdź warunki transakcyjnetokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBP/USD +100 pipsów w górę po nowych sondażach
Następny artykułEUR/USD reaguje na strefę oporu
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

2 KOMENTARZE

  1. Osobiście wchodziłbym shorty na podstawie RGR dopiero po udanym reteście przebitej linii szyi. Mierząc jednak ostatni impuls spadkowy (prawe ramię) dostrzegamy, że mierzenie 23,6 wypada w bliskiej odległości od ostatniego lokalnego dołka. Test (potwierdzony najlepiej formacją świecową) tych okolic również byłby dla mnie wystarczającym sygnałem sprzedaży, wskazującym również na siłę rynku. Stop loss w takim przypadku również byłby szerszy co pogorszyłoby stosunek RR, ale z tym trzeba się pogodzić 😉

  2. A ja mam pytanie do specjalistów od PA, jak rozgrywamy formację RGR, to znaczy, czy po pokonaniu linii szyi czekamy na jakiś świecowy sygnał PA (np. pin bar) czy po prostu otwieramy zlecenie jeżeli świeca np dzienna, czy H4 zamknie się pod tą linią oraz jak w tej formacji ustawiamy SL. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here