Naga Marketsbinarny raport południowyBinarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!


W nocy byliśmy świadkami posiedzenia Banku Japonii. Jak można było się spodziewać, pod koniec roku Bank of Japan nie chciał wprowadzać nadmiernego zamieszania i nie zmienił swojej dotychczasowej polityki. Stopa procentowa zachowana na poziomie 0.1%, USD/JPY natomiast porusza się niemrawo.

O ile wszyscy doskonale wiedzą jak wygląda sytuacja gospodarcza Japonii – szczególnie w stosunku do projekcji PKB oraz inflacyjnych – to Prezes Haruhiko Kuroda najprawdopodobniej patrzy na świat przez różowe okulary. W trakcie konferencji prasowej o 07:30 mówił, że kondycja Kraju Kwitnącej Wiśni jest coraz lepsza i widać realne efekty dotychczasowych cykli luzowania ilościowego.

Dzisiaj tak naprawdę interesują nas jedynie Dane z kanady o godzinie 14:30. Poznamy wtedy całe spektrum odczytów inflacji konsumenckiej – swoje wyliczenia publikuje BoC oraz krajowy urząd statystyczny. Oprócz tego pojawią się również odczyty dotyczące sprzedaży detalicznej. Prognozy spodziewają się delikatnych osunięć CPI (r/r) i sporego spadku sprzedaży detalicznej (m/m). Odczyty lepsze od zakładanych (kolejno 2.2% oraz -0.2%) na pewno korzystnie wpłyną na kondycję CAD

O ile nie gracie na dolarze kanadyjskim to dzisiejszy kalendarz na pewno nie przeszkodzi Wam w typowo technicznym inwestowaniu na parach z dolarem.

Silne i słabe aktywa finansowe

Kiedy Bank Japonii wygłasza oświadczenie wtedy JPY zazwyczaj spada. USD od rana natomiast w dobrej formie.

SILNE: USD, GBP

SŁABE: EUR, JPY

Propozycje handlowe na koniec dnia

Dzisiaj w Comparic przygotowaliśmy dla Was następujące analizy techniczne pod opcje binarne:

– USD/CHF – przy strefie oporu H4

– GBP/USD – możliwy powrót do spadków

– AUD/USD – linia trendu + strefa oporu

We wczorajszej analizie zwracaliśmy uwagę na poziom wsparcia (obecnie oporu) wyznaczany przez 50% zniesienia świecy wzrostowej z 4 grudnia. Zaznaczaliśmy, że jeżeli poziom zostanie pokonany i świeca H4 zamknie się poniżej wtedy powinniśmy grać na spadki, co się zrealizowało. Dzisiaj znowu patrzymy na EUR/GBP gdyż para doszła do istotnego poziomu wsparcia w okolicach 0.7834. Dynamiczne spadki zatrzymywały się tutaj między innymi na początku tego miesiąca.

EURGBPH4

Co prawda EUR/GBP ma miejsce do dalszych osunięć (nawet do 0.7794), jednak musimy zauważyć, że dynamiczne spadki na parze trwają od połowy tygodnia. Koniec tygodnia może być odpowiednim momentem na odrobienie chociaż części strat. Na wykresie H1 widać, że cena konsolidowała nad wsparciem 0.78343, a ostatnia świeca posiada długi byczy knot, co może świadczyć o wzrostach w najbliższych godzinach.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum 🙂tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here