Naga MarketsScenariusz na EURGBP na pierwszy rzut oka wydaje się łatwy do przewidzenia. Cena porusza się od 7 miesięcy pomiędzy wsparciem 0.8330, a oporem 0.8850. Obecnie po raz kolejny testowany jest wspomniany opór co w najbliższym czasie może zakończyć się ponownym ruchem w kierunku wsparcia 0.8330.

Popyt postanowił jednak rozegrać tę sytuację w nieco inny sposób co w rezultacie znacząco zwiększa szansę na przełamanie oporu 0.8850. Od ponad dwóch tygodni cena porusza się pod wspomnianym oporem formując przy tym formację trójkąta. Trójkąt oznacza konsolidację i bardzo często wskazuje na kontynuację poprzedniego trendu. W tym wypadku oznaczałoby to dalsze wzrosty, a zatem przełamanie kluczowego oporu 0.8850.

Jednak samo utworzenie się formacji nie załatwia jeszcze sprawy i bardzo istotny będzie tutaj kierunek wybicia z trójkąta. Wyłamanie górą i atak na opór 0.8850 ułatwi jego skuteczne przełamanie. Z kolei wyłamanie trójkąta w dół oznaczać będzie nieuchronnie ruch w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji czyli 0.8330.

EURGBP H1
Wykres EURGBP dla H1
EURGBP H4
Wykres EURGBP dla H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here