Naga MarketsKanał widoczny na wykresie tygodniowym trwa od początku 2008 roku. Jego górne ograniczenie zadziałało już 5 krotnie na przestrzeni ostatnich 5 lat, jest to zatem długoterminowy trend spadkowy.

Aktualnie obserwujemy ruch w górę, którego spodziewanym końcem jest górne ograniczenie kanału spadkowego.
Na wykresie widać jak dynamicznie cena rosła po odbiciu od dolnej krawędzi w sierpniu 2012 roku, wtedy gołym okiem widoczny był silny trend wzrostowy. Obecnie cena wyhamowała, konsoliduje się w obszarze pod górną krawędzią kanału (błękitny prostokąt). Warto przyjrzeć się jak dynamicznie cena odbijała się za każdym razem od tej górnej krawędzi.
Aby bezpiecznie wejść w pozycję krótką, wyznaczyłem zielonym kółkiem 3 miejsca:
1. Odbicie od górnej krawędzi.
2. Przecięcie linii trendu wzrostowego.
3. Przebicie i retest wsparcia na poziomi 0,84.

Oczywiście należy czekać na pojawienie się sygnału Price Action np. pin bar najlepiej na poziomie D1. Jeżeli nie uda wejść się krótko w punkcie 1, zalecam poczekanie aż cena przebije zarówno linię trendu wzrostowego jaki i wsparcie na poziomie 0,84. Takie posunięcie w perspektywie długoterminowej wydaje się być najbezpieczniejsze, ponieważ przebicie wsparcia na poziomie 0,84 ostatecznie potwierdzi istnienie trendu spadkowego, zgodnego z trendem długookresowym, który trwa na tej parze od 5 lat.

Jeżeli cena dotrze do górnego ograniczenia kanału, ale nie przebije poprzednich maksimów, następnie przebije linię trendu poczym zejdzie poniżej ostatniego dołka i wykona jego retest – będziemy mieli nowy trend w rozumieniu słynnego tradera – Victora Sperandeo.

Niewątpliwie na realizację scenariusza spadkowego, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale warto obserwować tę parę pod kątem długookresowym.
Zapraszam na następne analizy, będę informował o tym co dzieje się na tej parze, abyśmy nie przegapili szansy na wejście w trend na wczesnym etapie jego istnienia.

Jeżeli chcesz porozmawiać o powyższej analizie, o panu Sperandeo i jego teorii, a także na każdy inny temat związany z rynkiem walutowym, zapraszam na: longtrader@o2.pl, a także na forum comparic.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here