Naga MarketsKryptowaluty Bitcoin BTC Ethereum ETH Ripple XRPEurex, niemiecka giełda instrumentów pochodnych obsługiwana przez Deutsche Boerse, planuje podobno wprowadzić kontrakty terminowe związane z aktywami cyfrowymi, twierdzi serwis informacyjny The Block.

Osoby zaznajomione z tą sprawą podobno poinformowały The Block, jakoby Eurex planował uruchomić kontrakty terminowe na kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Ripple (XRP). W celu omówienia produktów miały już się odbyć spotkania z firmami zajmującymi się tym rynkiem

Deutsche Boerse rozważa wprowadzenie kontraktów futures na kryptowaluty od grudnia 2017 r. Rzecznik giełdy powiedział: “myślimy o kontraktach terminowych,  którymi prywatni inwestorzy i inwestorzy instytucjonalni będą mogli zabezpieczyć istniejące inwestycje w Bitcoina lub korzystać ze spadających cen kryptowalut.”

Deutsche Boerse bada wpływ kryptowalut na rynek finansowy

We wrześniu 2018 r. Deutsche Boerse utworzyła jednostkę “DLT, Crypto Assets and New Market Structures”, badającą potencjalne zakłócenia, jakie technologia może wywołać w infrastrukturze rynku finansowego, a także nowe produkty, które giełda mogłaby opracować dla ulepszenia istniejącej oferty.

Założona w 1998 roku, Eurex to międzynarodowa giełda instrumentów pochodnych obsługiwana przez jedną z wiodących giełd świata – Deutsche Boerse. Eurex Clearing podobno zarządza pulą zabezpieczeń wynoszącą 49 miliardów euro i rozlicza transakcje wycenione na 12,46 biliona euro miesięcznie.

Oficjalne oświadczenie w sprawie nowych produktów na Eurex ma się pojawić w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Grupa Deutsche Boerse rośnie w siłę

W ubiegłym tygodniu, grupa Deutsche opublikowała wstępny raport, z którego wynika, że przychody za IV kwartał 2018 wzrosły o 16%, osiągając 740 milionów euro, podczas gdy zyski netto w tym samym kwartale wzrosły o 19% r/r.

Zobacz również: Kryptowaluty skonfiskowane przez belgijski rząd trafią na licytację

Wyniki grupy skomentował wtedy CEO Deutsche Boerse, Theodor Weimer, który wyraził swoje zadowolenie działaniami w 2018 roku. Co do oczekiwań na obecny rok obrotowy, Deutsche Boerse ma przyjąć “nieco bardziej stonowane podejściu” ze względu na sytuację gospodarczą. Weimer wspomina jednak o koncentracji na rozwoju “zwiększającym wartość zewnętrzną oraz konsekwentnym stosowaniu nowych technologii”. Wprowadzenie kontraktów futures na kryptowaluty byłoby dowodem na realizację tych założeń.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here