Naga MarketsNotowania pary walutowej EURCHF jeszcze w drugiej połowie maja poruszały się w trendzie wzrostowym, któremu wsparcie zapewniała linia trendu biegnąca od dołka z kwietnia ubiegłego roku.

Jednak 22-go maja sprzedający poczynili znaczny postęp na tej parze. Doszło bowiem do przełamania wspomnianej linii trendu, które poprzedzone było dynamicznym osunięciem. Podobnie z resztą notowania zachowywały się po wybiciu linii trendu, gdzie w kolejnych dniach kurs przełamał okrągły poziom 1.1500 i dotarł ostatecznie w okolice wsparcia na 1.1370.

Od czasu testu wsparcia na 1.1370 notowania korygują silny impuls spadkowy. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, w tym tygodniu kurs dotarł do dynamicznego oporu w postaci 20-dniowej SMA. Tam też utworzyła się formacja inside bar, gdzie świece z wtorku i środy w całości mieszczą się w zakresie poniedziałkowego handlu (świeca matka).

Dziś, w następstwie osłabienia wspólnej waluty przez EBC nastąpiło wybicie dołem z formacji inside bar. Jednakże nie zostało ono jeszcze potwierdzone, potrzebujemy bowiem zamknięcia sesji pod poniedziałkowymi minimami.

Jeśli taki scenariusz zostanie zrealizowany, wzrośnie prawdopodobieństwo kontynuacji wcześniejszych spadków. Najbliższy cel stanowić wtedy będzie wsparcie na 1.1500, a następnie tegoroczne minima blisko 1.1370.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here