Naga MarketsW połowie września doszło do zakończenia trwających od maja spadków na EURCHF. Cena zeszła nieco poniżej 1,1200, po czym doszło do odbicia wzrostowego. Patrząc długookresowo, obecna aprecjacja może być nadal traktowana jako korekta. W krótkim terminie mówimy już jednak o zmianie sentymentu. Obecnie cena znalazła się w okolicach ważnego poziomu. 

Dalsze losy EURCHF

W przeszłości poziom wsparcia/oporu na 1,1450 był bardzo istotny na tej parze. To w tym miejscu zatrzymała się sierpniowa korekta popytowa. Wcześnie dwukrotnie w tym roku w tych okolicach powstrzymano niedźwiedzie. Obecnie widzimy, że poziom ten jest kilkukrotnie naruszany w ciągu ostatniego tygodnia, nie ma dominującego kierunku na parze. 

Sentyment na EURCHF jest nadal wzrostowy, dlatego byczy scenariusz jest bardziej prawdopodobny. Zanim jednak wejdziemy w longi, proponuję zaczekać na wybicie powyżej lokalnego szczytu na 1,1490. Potem można już otworzyć pozycję z celem co najmniej na 1,1625. 

W przypadku spadkowego scenariusza niedźwiedzie muszą najpierw pokonać lokalny dołek na 1,1415. Następnie powinna zostać otwarta droga do wsparcia na 1,1270.  

By wykorzystać analizę i zainwestować na EURCHF,
sprawdź ofertę Brokera HotForex

wykres eurchf h4 18.10.2018
EURCHF H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here