Naga MarketsNiewątpliwie trwa trend spadkowy na parze EUR/CHF. Jednak referendum, które ma się odbyć w niedzielę może zmienić ten stan rzeczy. Jeżeli wierzyć w sondaże Szwajcarzy raczej nie opowiedzą się za powrotem do parytetu złota. Powinno to dać impuls do wzrostów. Dodatkowo SNB, który jest zdeterminowany bronić poziomu 1,20 sprawia, że w tym miejscu znajduje się mocne wsparcie. Obecnie kurs znajduje się właśnie w okolicach 1,2025 i mimo trwającego trendu spadkowego, może być to dobra okazja do pozycji długich. Jeśli jednak okazałoby się, że Szwajcarzy powiedzieliby „tak” odnośnie powrotu do parytetu, frank może zareagować mocnymi spadkami, a bank centralny Szwajcarii będzie miał trudne zadanie, aby utrzymać EUR/CHF nad poziomem 1,20. Czekamy zatem z niecierpliwością na niedzielne referendum.

W niedzielę Szwajcarzy zagłosują w referendum dotyczącym powrotu do parytetu złota. Jeżeli wynik referendum będzie pozytywny, doprowadzi to do aprecjacji franka, czyli powrotu do trendu wzrostowego na parze CHF/PLN. Jednak na razie musimy poczekać na głosowanie, oficjalne wyniki i ewentualną reakcję na te wydarzenia szwajcarskiej waluty.

Pozostając przy temacie franka, zapraszam na czwartkowe Szkolenie Specjalne “Przed referendum w Szwajcarii”, które poprowadzi Marcin Kiepas. Spotkanie rozpocznie się o 18:00 (27.11.2014).

Szkolenie jest bezpłatne i można wziąć w nim udział rejestrując się pod tym adresem.

EURCHFDaily26.11

Analizę przygotował Dział Analiz Admiral Markets

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem dostęp do sesji Live Trading we wrześniu masz zagwarantowany całkowicie za darmo.Wystarczy, że wypełnisz formularz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here