Naga MarketsOd połowy lipca EURCHF znajduje się w trendzie spadkowym, co świetnie widać na interwale czterogodzinnym. Cena powoli zmierza na południe, pierwszym poważnym celem są okolice 1,1450, gdzie znajduje się ważne wsparcie z wykresu dziennego. Do tych poziomów cenie brakuje jeszcze jednak około 120 pipsów.

Spójrzmy najpierw jednak na szerszy sentyment. Cena EURCHF na przełomie kwietnia i maja znajdowała się w okolicach 1,20, czyli słynnej bariery, która miała trzymać górną wartość franka, a która została zniesiona przez SNB w styczniu 2015 roku, co doprowadziło do chaosu na rynkach. W połowie maja doszło do gwałtownego spadku wartości euro, cena znalazła się przy wspomnianym wsparciu na 1,1450. Całe późniejsze odreagowanie może zostać potraktowane jako korekta wzrostowa wcześniejszej gwałtownej deprecjacji.

USDCHF H4 – szerszy sentyment

Wracając jednak do teraźniejszości, cena odbiła się od poziomu 1,17 i od wtedy powoli wędruje na południe. Jak widać na wykresie, można nakreślić linię trendu spadkowego. Gdy cena będzie się do niej zbliżać, będzie można pomyśleć o otwarciu krótkiej pozycji z celem na wsparcie. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce wczoraj, nadal można ją wykorzystać.

By wykorzystać analizę i zainwestować na EURCAD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

Dobre miejsce do otwarcia shorta


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here