Naga Marketsbinarny raport południowyBinarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!


Zaskakująca decyzja SNB (Szwajcarskiego Banku Narodowego) podjęta dzisiejszego popołudnia sprawiła, że na bok możemy odłożyć wszystkie dane makro, wskaźniki i strategie techniczne oraz fundamentalne. Niespodziewane porzucenie sztucznie utrzymywanego progu na EUR/CHF (1.20) oraz obniżenie stopy procentowej do -0.75% wywołało totalny chaos na rynkach. Brokerzy zamrażają transakcje, prywatni inwestorzy i fundusze znajdują się na ogromnych debetach, kursy silnie się rozjeżdżają, a na rynku panuje szalona zmiennośc.

Te artykuły również Cię zainteresują
[pullquote]Przeczytaj również: Rozpacz polskich frankobiorców – co dalej z kredytami w CHF?[/pullquote]

Po decyzji EUR/CHF opadło do 0.82986. SNB podjął decyzję o interwencji i para podniosła się do 1.0393 (cena porusza się bardzo dynamicznie), jednak nadal wiele brakuje do wspomnianego 1.20. Ci, którzy przez przypadek mieli krótkie pozycje na parze bardzo dużo zarobili – wszyscy liczą jednak straty, nikt nie spodziewał się bowiem spadku poniżej bariery, która przecież nie miała zostać przełamana.

Żeby formalności stało się zadość szybki rzut oka na dzisiejszy kalendarz makro. O 13:15 miejsce będzie miała przemowa prezesa SNB. Najważniejsze dane sesji to Ameryka – standardowe czwartkowe jobless claims (zasiłki dla bezrobotnych), a oprócz tego szereg wariacji na temat indeksu PPI (cen producenckich).

Silne i słabe aktywa finansowe

Przy obecnej zmienności bardzo ciężko oceniać rozkład sił walut w trakcie dzisiejszej sesji. Jedno jest jednak pewne:

SILNE: CHF, JPY

SŁABE: EUR

Propozycje handlowe na koniec dnia

Dzisiaj w Comparic przygotowaliśmy dla Was następujące analizy techniczne pod opcje binarne:

EUR/AUD w kierunku głównego wsparcia

CAD/JPY w strefie oporu H1

Jako, że handel na obecną chwilę jest albo niemożliwy albo po prostu mija się z celem, to poniższy wykres podajemy po prostu jako ciekawostkę. Zniesienie bariery 1.20 przez SNB na EUR/CHF spowodowało osunięcie o… 3700pipsów!

EURCHFDaily 15.01

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum 🙂

Więcej o franku przeczytasz tutaj:

Duże banki o szokującej decyzji SNB – próg 1.20 porzucony

Jak po SNB zachowali się różni brokerzy. Co dalej w branży? [UPDATE]

Echa wczorajszego SNB – co dalej z CHF, co dalej z rynkiem?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Oj tak, 15 stycznia 2015 zapamiętać tzreba będzie na długo. Najlepsze że siedze przy kawie, a eur/usd nagle idzie w dół o 1000 pipsów w 5 min, myslałem że ruskie wystrzeliły rakiete czy coś a to Szwajcarzy tak sie dziś zabawili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here