Naga MarketsAuthor: Morgan Creative Commons Attribution License
Author: Morgan
Creative Commons Attribution License

Od 20 marca obserwujemy ruch spadkowy na parze EUR/CAD. W poprzednim tygodniu, a konkretnie w piątek, kurs doszedł do poziomu 1,4251 i tym samym był najniżej od 26 listopada 2013. Poziom ten wypadł prawie idealnie na zniesieniu 38,2% fali wzrostowej trwającej od 16 sierpnia 2012 do 19 marca 2014. Wiele razy w analizach wspominam o dużym potencjale poziomu 38,2%, a bardziej precyzyjnie całej strefy 38,2% – 41,4%, która stanowi silne wsparcie lub opór.

W tym przypadku wsparcie, które jest respektowane i kurs dziś koryguje ostatnie spadki. Nad dalszym silnym ruchem spadkowym będzie można pomyśleć dopiero po przełamaniu tej strefy. Oczywiście dla handlujących intraday to ma mniejsze znaczenie, jednak inwestorzy zapatrujący się na dłuższe terminy mogą poświęcić 100 pipsów w oczekiwaniu na silny setup. Dziś należy jeszcze pamiętać, że o godzinie 15:30 pojawią się dane dla dolara kanadyjskiego – indeks PMI dla przemysłu przygotowywany przez RBC oraz Markit Economics i obrazujący aktywność sektora przemysłowego w Kanadzie.

EUR/CAD - walka na silnym wsparciu trwa w najlepsze
EUR/CAD – walka na silnym wsparciu trwa w najlepsze

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko we wrześniu dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na
info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here