Naga MarketsEURAUD od połowy kwietnia porusza się w trendzie wzrostowym i 18 czerwca ustanowione zostało maksimum tego roku na poziomie 1.6450. Dwa dni później rynek próbował ustanowić kolejne maksimum, próba zakończyła się niepowodzeniem, a dzienna świeca okazała się być “matką” dla kilku kolejnych tworząc podwójną formację: Objęcia Hossy dla świecy poprzedzającej  i Inside Bara dla kolejnych dwóch dni. Jak zwykle w takiej sytuacji ważne dla dalszych losów tej pary będzie forma i kierunek wybicia z IB. Aktualnie cena znajduje się poniżej dolnej krawędzi IB co może sugerować dalsze spadki. Scenariusz spadkowy wspiera niedźwiedzia dywergencja na wykresie MACD.

EURAUD Daily – a two-in-one – Outside and Inside Bar

Warto też przyjrzeć się wykresowi tej pary na niższym interwale H4. Tu możemy pokusić się o określenie poziomów decyzyjnych dla zlecenia Sell.  Celem podaży może być najbliższy poziom S/R = 1.6275, a pokonanie poziomu 1.6360 może zanegować spadki więc może być dobrym miejscem na Stop Lossa naszego zlecenia.

EURAUD H4

Z otwarciem zlecenia warto wstrzymać się do zamknięcia dzisiejszej świecy dziennej by mieć potwierdzone (lub nie) pokonanie dolnej granicy IB.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here