Naga MarketsPara walutowa EURAUD od połowy października ubiegłego roku poruszała się w konsolidacji, której górnym ograniczeniem była strefa oporu zbiegająca się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Strefa ta w przeszłości stanowiła niezwykle istotne wsparcie i przez 17 miesięcy powstrzymywała podaż przed dalszymi spadkami. Ostatecznie 14 października 2016 roku podaż pokonała ową strefę i od tego czasu obserwowaliśmy spokojną konsolidację, w której poziom ten kilkukrotnie stanowił opór.

Dopiero 23 grudnia popyt pokonał wspomnianą strefę jednakże nie zmieniło to nastawienia rynku ponieważ wzrosty dotarły zaledwie w okolice linii tendencji spadkowej, gdzie w miniony piątek pojawiła się reakcja podażowa. Na skutek trwających od tego czasu spadków, w dniu dzisiejszym ponownie znaleźliśmy się wewnątrz wcześniejszej konsolidacji i jeżeli popyt nie zaneguje dzisiejszego wybicia, wówczas spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków w okolice poziomu 1.4140.

Wykorzystaj analizę by zainwestować na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!

EURAUD Daily
EURAUD Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDanske Bank prognozuje: ruch boczny na GBPUSD i EURUSD
Następny artykułStyczeń i luty sezonowo mocne dla złota
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here