Naga MarketsAUD/USD - czy nowa polityka Chin osłabi Aussie?
źródło: fotolia.com

Para EUR/AUD spada stopniowo od końca stycznia bieżącego roku i trafiwszy w dołek z czerwca 2013 na 1.38 odbiła gwałtownie. Para spada ze szczytu po 1.58 czyli pokonała w ciągu 8 miesięcy aż 2000 pipsów. Aktualne odreagowanie związane jest prawdopodobnie z zamykaniem krótkich pozycji, a także ogólnym osłabieniem dolara australijskiego widocznym także w stosunku do dolara amerykańskiego. Euro z kolei może zyskiwać dzięki ogólnemu napięciu związanemu z sankcjami wobec Rosji oraz napiętą sytuacją na bliskim wschodzie. Dokąd to ‘wyciskanie krótkich pozycji’ zmierza i czy powrócimy jeszcze do spadków?

Na wykresie dziennym trafiliśmy właśnie w 55-dniową EMA, która w połączeniu z oporem 1.4270 może stanowić swoistą granicę dla byków. Rajd jest bardzo mocny, sądząc po akcji cenowej i trudno się spodziewać zatrzymania na tym poziomie. Zwykle ekspansja korekty 61.8% zatrzymuje na chwilę cenę, jednak tym razem wydaje się, że tak nie będzie.

Kolejny ważny opór to 1.4430 – poziom wcześniej w czerwcu i lipcu był wyraźnym wsparciem, by następnie w sierpniu stać się oporem, zgodnie z zasadą zmiany biegunów. Tam w okolicy układa się także 100% ekspansji naszej bardzo gwałtownej korekty i tam cena może zatrzymać się chwilę dłużej.

Wykres EUR/AUD 4-godzinny.
Wykres EUR/AUD 4-godzinny.

Bardzo ciekawy może być także obraz na wykresie tygodniowym po zakończeniu dzisiejszego dnia. Mocna reakcja utworzy najprawdopodobniej świecę zakrywającą dwa poprzednie tygodnie, co może być odczytywane jako byczy sygnał. Prawdopodobnie, nie bez znaczenia pozostaje także zniesienie Fibonacciego 50% zakresu ubiegłego roku. To daje nam niezłe podstawy do odwrócenia. Oczywiście nie znaczy to, że od razu trzeba kupować. Presja spadkowa wciąż może zrobić lepszą cenę do kupna, lub wręcz zanegować tak wczesny sygnał odwrócenia.

Wykres EUR/AUD tygodniowy.
Wykres EUR/AUD tygodniowy.

XM_artykulPowyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here