Naga MarketsEURAUD – o tej parze pisałem już dwukrotnie w ciągu ostatnich kilku dni. W środę w zeszłym tygodniu powstała niedźwiedzia formacja Objęcia Bessy (Outside Bar). W tym tygodniu cena opuściła formację dołem spadając do najbliższego poziomu wsparcia 1.5980. Tam nastąpiła reakcja popytu , która doprowadziła do retestu dolnego limitu OB zgodnie z analizą . Dzisiaj nastąpiły ponowne spadki i kolejny retest wspomnianego OB.

Dlaczego po raz trzeci w ciągu tygodnia analizuje tą parę? Odpowiedzią niech będzie sytuacja przedstawiona na wykresie H4.

EURAUD H4 – na wykresie pojawił sie RGR, przebicie linii szyi (przerywana niebieska linia) moze skutkowac dalszymi spadkami, nawet o 300p

Aktualnie para wyrysowała charakterystyczną formację Price Action – RGR. Cena znajduje się na poziomie “szyi”. Jeśli nastąpi skuteczne przebicie tego poziomu ( 1.5900 ) to mając na uwadze , że RGR jest formacją spadkową- możemy spodziewać się dalszych spadków. Zasięg tych spadków może wynieść nawet 300 pipsów, czyli tyle ile wynosi wysokość powstałego RGR.

Oczywiście po drodze para napotka kilka wsparć na których mogą pojawić się lokalne korekty. Pierwszym będzie poziom 1.5820, gdzie cena może zawrócić by przetestować wcześniej przebitą linie szyi o ile scenariusz spadkowy zostanie realizowany. W przypadku gdyby rynek skierował się na północ nie przekraczając skutecznie linii szyi to pokonanie poziomu prawego ramienia 1.6090 będzie negacją scenariusza spadkowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here