Naga MarketsNa skutek trwających od początku czerwca br. spadków para walutowa EURAUD dotarła w okolice istotnego wsparcia 1.4440, gdzie w dniu wczorajszym pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy wzrosty, które dodatkowo wspierane były m.in. wczorajsza konferencją po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego.

Jak informowaliśmy już wczoraj, o ile sama decyzja i komunikat z posiedzenia EBC wpłynął negatywnie na notowania europejskiej waluty, o tym sama konferencja i komentarz Mario Draghi’ego zdecydowanie ją umocniły.

Ostatecznie kurs pary walutowej EURAUD pokonał opór w okolicy poziomu 1.4635 i dotarł aż do kolejnego istotnego poziomu 1.4770, gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa.

Od kilku godzin obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu wspomnianego już poziomu 1.4635, który obecnie znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego.

Warto zauważyć, że poziom ten już 14 i 17.07.2017 r. stanowił istotne wsparcie i (przynajmniej tymczasowo) powstrzymał podaż przed dalszymi spadkami. Jeżeli i tym razem spadki zostały by zatrzymane w okolicy tej strefy, spodziewać moglibyśmy się powstania pro-wzrostowej formacji odwróconej głowy z ramionami (oRGR).

AURAUD H1

Wówczas potencjalne wzrosty mogłyby być kontynuowane w nieco szerszym horyzoncie czasowym.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

EURAUD H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTMS: Rynek kupuje optymizm
Następny artykułCommerzbank pogłębia korektę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here