Naga MarketsTydzień temu (20.10) cena pary EURAUD ustanowiła maksimum br. miesiąca na poziomie 1.6828. Notowania w kolejnym dniu zawierały się w obszarze poprzedzającej świecy tworząc formacje dwuświecową – inside bar.

EURAUD - euro i dolar australijski
EURAUD wykres dzienny – tydzień temu pojawiła się formacja Inside Bar

Notowania kolejnego dnia doprowadziły do wybicia dołem z formacji i po kilku próbach retestu pokonanego dolnego poziomu formacji, cena zmierza na południe.

Na wykresie H4 zauważymy charakterystyczna sylwetkę formacji RGR (Head&Shoulders). Linia poprowadzona po ostatnich dwóch minimach tworzy linię szyi. RGR jest formacją odwrócenia trendu, a pokonanie linii szyi jest często sygnałem do spadków.

EURAUD H4 - linia szyi RGR juz pokonana
EURAUD H4 – linia szyi RGR juz pokonana

Przebieg dzisiejszych notowań wskazuje na duże prawdopodobieństwo kontynuacji spadków zapoczątkowanych w czasie sesji azjatyckiej. Najdogodniejszym miejscem do zajęcia pozycji sell byłby retest pokonanej linii szyi… o ile do niego dojdzie.

Pierwszym celem podaży może być strefa popytu na poziomie 1.6500. Należy wziąć pod uwagę zmniejszenie wolumenu zlecenia, gdyż jest to para o dużej zmienności i ruchy przekraczające 200p dziennie nie należą do rzadkości.

Polecam też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here