Naga MarketsKurs pary walutowej EURAUD znajduje się w trendzie spadkowym na wykresie 4-godzinnym. Pierwsze wejście w pozycję krótką miało miejsce 20-go września kiedy to wybity został lokalny dołek przy 1.4765.

Od tego czasu cena wróciła na chwilę ponad wstęgi Bollingera, których ustawienia zgodne są z przyjętą strategią spekulacji. Jednakże w dniu wczorajszym kurs powrócił pod dolną wstęgę i 5 następujących świec zamknęło się poniżej jej wskazań.

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM

Obecnie widać, że formuje się tam lokalny dołek (1.4558). Jeśli zostanie on wybity, a w międzyczasie żadna ze świec na wykresie 4-godzinnym nie zamknie się powyżej dolnej wstęgi Bollingera, można będzie rozważać zajęcie pozycji krótkiej. Stop loss mógłby się wtedy znaleźć powyżej lokalnego szczytu. Celem dla takiej transakcji będzie natomiast 200% przedłużenie ruchu spadkowego, który miał miejsce przed uformowaniem się lokalnego dołka, a więc okolice poziomu 1.4336.

Opis strategii znajdziesz w artykule: Strategia Bollinger Bands #3A [WIDEO]

2809-euraud


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://www.xm.com/pl/webinars?gid=2585″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPfizer gotowy na wzrosty
Następny artykułOd inwestora do scalpera – EURJPY
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here