Naga MarketsW październiku para walutowa EURAUD była już 3 razy przedmiotem moich analiz. Ostatnią można przeczytać tu: EURAUD – powrót do spadków? – 26.10.2020
Mówi się do trzech razy sztuka… w tym wypadku prowadzę z rynkiem 3:0… bo wszystkie dość dobrze się sprawdziły, teraz kolej na czwartą analizę, bo sytuacja na wykresie wręcz prosi się o to by jej poświęcić trochę czasu.

EURAUD 28.10
EURAUD Daily – dzisiaj pojawiła się formacja objęcia hossy

Zaczniemy od wykresu dziennego. Tu widzimy powstałą dzisiaj formację dwu świecową – Objęcie Hossy, czy jak kto woli Bullish Outside Bar. Takie formacje zazwyczaj pojawiają się na końcu trendu ( może to być zarazem długo, średnio i krótko terminowy trend).

Siłę tej formacji zwiększa fakt, że minimum byczej świecy znalazło się na wsparciu kanału wzrostowego. Wskaźnik MACD w fazie wzrostowej.

EURAUD H4
EURAUD H4 – małe objęcie hossy (zielony prostokąt) w dużym (czerwony prostokąt)

Na wykresie H4 możemy przyjrzeć się bliżej możliwym scenariuszom. Moim zdaniem prawdopodobieństwo wybicia górą z formacji jest większe niż dołem. Wskazuje na to objęcie hossy na D1 i równocześnie na H4 ( mały zielony prostokąt).

MACD wzrostowy na obu interwałach czasowych H4 i D1.
Możliwy cel popytu to najbliższa strefa podaży i opór kanału, aktualnie – 1.6850.

Musimy pamiętać również o fundamentach, czyli jutrzejszym posiedzeniem banku centralnego.

ECB jutro podejmie decyzję o wysokości stóp procentowych i w czasie konferencji dowiemy się jakie narzędzia polityki monetarnej będą wykorzystywane w najbliższym czasie. Zmienność na EUR i parach walutowych z nim związanych może być duża, więc może lepiej poczekać do zakończenia konferencji Pani Lagarde – aktualnej Prezes ECB.

Polecam też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here