EURAUD coraz bliżej istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EURAUD zauważymy, że na skutek trwających od  25 kwietnia br. spadków kurs pokonał lokalne wsparcie w okolicy poziomu 1.5620. Pomimo, iż późniejsza deprecjacja nie dotarła do kolejnego, technicznego poziomu, to w ubiegłym tygodniu pojawiła się silna reakcja popytowa.

Trwające od tego czasu wzrosty sprawiły, że kurs zbliża się w okolice pokonanego wcześniej wsparcia. Biorąc pod uwagę, że poziom ten znajduje się nieopodal mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego, spodziewać moglibyśmy się pojawienia w jego okolicy reakcji podażowej. Odrzucenie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych spadków.

EURAUD Daily

NZDCAD kończy korektę wzrostową?

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDCAD zauważymy, że na skutek trwających od drugiej połowy maja br. wzrostów kurs dotarł w okolice lokalnego poziomu oporu i mierzenia 50% korekty Fibonacciego, gdzie już kilka dni temu pojawiła się pierwsza reakcja podażowa.

Biorąc pod uwagę układ ostatnich kilku świec na interwale dziennym, coraz więcej wskazuje za potencjalnym odrzuceniem obecnie testowanej strefy. Jeżeli tak się stanie, ewentualne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.8670. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który oferuje świetne spready na głównych parach walutowych.

NZDCAD Daily


STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułFOMC znowu podnosi stopy. Jeszcze dwie podwyżki w tym roku.
Następny artykułBlok po 22 – 13 czerwca 2018: CHF/JPY, GBP/NZD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here