Naga MarketsEURAUD przez ostatnie 3 lata porusza się w trendzie wzrostowym. Od stycznia 2017 do połowy marca 2020 kurs wzrósł o 5600p, chociaż największe wzrosty zanotowaliśmy w bieżącym roku, wyniosły one 3600p zakończyły się ustanowieniem maksimum na 1.9780. Aktualnie cena dotarła po dość intensywnych spadkach do poziomu wsparcia i oporu 1.6780.

EURAUD Daily
EURAUD Daily – cena dotarła do ważnego poziomu S/R

Patrząc na wykres H4, możemy rozróżnić formacje RGR, nie jest ona zbyt regularna i dla ortodoksyjnych traderów pewnie nie do przyjęcia… jednak spełnia warunek – 4 punkty na jednej linii – czyli formują linię szyi (zielona) tego koślawego RGR-a.

Z wykresu wynika, że została w zeszłym tygodniu pokonana i ewentualne Stop Lossy zleceń sprzedaży powinny się znaleźć ponad nią i oporem kanału (czerwona linia), które przecinając się tworzą punkt konfluencji oporów.

EURAUD H4 – pokonanie wsparcia może dać sygnał do spadków.

Jak wspomniałem cena aktualnie leży na poziomie S/R, i dopiero jego skuteczne pokonanie może być sygnałem do dalszych spadków. Zasięg pierwszego shorta wypada w okolicy pierwszej strefy popytu czyli 1.6650.

Możliwe, że impulsem do spadków będzie posiedzenie ECB w czwartek (30.04) i decyzje o stopach procentowych i przyszłej polityce monetarnej w strefie Euro.

inne moje art.:

–  USDJPY – RGR kompletny, linia szyi pokonana

Formacje Price Action – Objęcie Bessy (Bearish Engulfing)


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here