Naga MarketsPod koniec lutego Justin Bennett komentował sytuację techniczną na parze walutowej EUR/AUD wspominając, że napotkała presję podażową na wielokrotnie testowanym poziomie. Mowa tutaj o 1.5340, który od 2000 roku odgrywa naprawdę istotną rolę. Tamtejsza analiza mówiła o potencjalnych 330 pipsach zysku, co zostało zrealizowane z nawiązką.

Od tego czasu euro do dolara australijskiego przełamało kluczowe wsparcie na 1.50, poruszając się 600 pipsów od poziomu 1.5340. Rozpoczynając tydzień, który wywoła z pewnością wzmożoną zmienność na wspólnej walucie, warto ponownie przyjrzeć się notowaniom pary – rozwój sytuacji będzie silnie uzależniony od czwartkowej decyzji Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych (którą możesz śledzić w Rynkach na Żywo).

Pierwszy poziom wsparcia to linia trendu rozszerzająca się od dołków z kwietnia 2015. Jej przełamanie otworzy drogę w kierunku horyzontalnego poziomu 1.4380 oraz wsparcia kanału 1.4140. Pokonanie linii trendu przed czwartkowym posiedzeniem ECB pokaże, że rynki liczą na gołębi wydźwięk wystąpienia Mario Draghi’ego i dalsze pogłębianie luzowania polityki pieniężnej.

EURAUD-key-breaks

Czerwonym kółkiem zaznaczono początkowy sygnał sprzedaży (techniczne przełamanie poziomu wsparcia). Cena pokonała kolejne horyzontalny poziom i zmierza w kierunku linii trendu. Czy przed lub w trakcie ECB niedźwiedzie będą w stanie ją sforsować?

Wejściówki FxCuffs 2016 z okazji Dnia Kobiet od Comparic.pl – poznaj szczegóły!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here