Naga Markets19 grudnia 2013 10:55

Po wczorajszym FOMC na rynkach zapanowała duża nerwowość i wydaje się, że powoli zaczynają pojawiać się kierunki na niektórych z par. Przy prawidłowym zamknięciu świec H4 sygnały kupna mogą być aż na 3:

Pierwsza to GBP/USD gdzie cena wybiła z chmury po wczorajszym gwałtownym odrzuceniu poziomu oporu. Uwagę zwraca dobry stosunek zysku do ryzyka – ponieważ stop loss to zaledwie około 16 pipsów, a pierwszy opór znajduje się 85 pipsów wyżej.

EUR/AUD , EUR/JPY , GBP/USD - sygnały kupna z IchimokuZ wykresu tygodniowego wynika, że po Kabel powinien przetestować maksimum z sierpnia 2011 roku, które znajduje się 230 pipsów wyżej od obecnej ceny. Dawałoby to znakomity stosunek zysku do ryzyka 15:1

EUR/AUD , EUR/JPY , GBP/USD - sygnały kupna z IchimokuKolejna para to EUR/AUD, która odbija od wsparcia i linii Kijun. Znowu stop loss zaraz poniżej minimum czyli około 25pipsów, a pierwszy opór to wczorajsze maksimum 120 pipsów wyżej. Jednak ta pozycja nie jest jednoznaczna – bardziej można skłaniać się do zagrania na EUR/JPY.

EUR/AUD , EUR/JPY , GBP/USD - sygnały kupna z IchimokuCena na EUR/JPY odrzuciła wyraźnie Kijun tworząc pin bar. Dodatkowo zadziałała linia wsparcia. Jednak stawiając stop loss pod minimum z nocy SL wyniósłby około 40pipsów co jest zbyt dużą wielkości. W szukaniu mniejszego pomoże zejście na niższe TF.

EUR/AUD , EUR/JPY , GBP/USD - sygnały kupna z IchimokuNa wykresie 15-minutowym widać wyraźnie poziom wsparcia, który wcześniej stanowił opór. Można śmiało stawiać stop loss poniżej co zmniejszy go do około 20 i da pozycji wyjściowy stosunek zysku do ryzyka 3:1 (do najbliższego oporu).

EUR/AUD , EUR/JPY , GBP/USD - sygnały kupna z Ichimoku

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEURUSD podaż przechwyciła inicjatywę
Następny artykułRaport: GBP/AUD – zabezpieczamy 1200 pipsów zysku
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here