Naga MarketsW poniedziałki zazwyczaj zaczynam analizy od wykresów tygodniowych i jeśli coś przykuje moją uwagę, przechodzę do niższych interwałów czasowych szukając okazji do otwarcia zlecenia. W tym tygodniu sytuacja na parze EURAUD wskazuje na możliwe wybicie z ponad 4 miesięcznej konsolidacji.

EURAUD Week
EURAUD Weekly – konsolidacja trwa już 4 miesiące

Na wykresie tygodniowym widzimy, że od czasu pojawienia się dużej spadkowej świecy w pierwszych dniach czerwca cena do dzisiaj nie pokonała żadnego z ekstremów tamtego tygodnia( 1.67-1.60). Inside bar jaki dzięki temu powstał nadal nie został “wyłamany” i cena krąży to w dół to w górę. MACD znajduje się aktualnie w fazie wzrostowej.

W nocy, a w zasadzie wczesnym rankiem we wtorek 20.10 poznamy treść protokołów z posiedzenia RBA (australijski bank rezerw). Protokoły z posiedzeń Reserve Bank of Australia są publikowane dwa tygodnie po podjęciu decyzji o wysokości oprocentowania. Dokumenty zawierają pełny opis dyskusji na temat polityki, w tym i różnice poglądów. W protokołach zapisuje się również głosy poszczególnych członków Komitetu.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli RBA jest jastrzębia co do perspektyw inflacyjnych dla gospodarki, to rynki widzą większą możliwość wzrostu stóp procentowych, jest to pozytywne dla AUD i odwrotnie – jeśli polityka jest gołębia i istnieje ryzyko obniżenia stóp procentowych AUD straci na wartości. I właśnie tego drugiego możemy się spodziewać, gdyż od jakiegoś czasu dochodzą informacje z antypodów wskazujące na już niedalekie wprowadzenie stóp ujemnych. Miałoby to się stać na posiedzeniu w listopadzie.

EURAUD H1
EURAUD H! – cena znajduje się blisko górnej krawędzi konsolidacji

Przyjrzawszy się wykresowi godzinnemu – H1 – możemy w zakresie IB z tygodniowego wyznaczyć mniejszą konsolidację, której górny zakres to poziom 1.6590. Cena aktualnie zbliża się do górnej krawędzi i jej pokonanie może być sygnałem do dalszych wzrostów w kierunku 1.6700.

Impulsem do takiego wybicia może być wyżej wspomniane wydarzenie jak również wystąpienie C.Kenta na godz. przed publikacja protokołów. Christopher Kent jest zastępcą gubernatora (ekonomicznego) w Reserve Bank of Australia i na tym stanowisku jest odpowiedzialny za Departament Analiz Ekonomicznych i Badań Ekonomicznych RBA oraz jest głównym doradcą ekonomicznym gubernatora i Zarządu RBA.

Jeśli w wystąpieniu pojawi się wzmianka o stopach % – rynek zapewne na to zareaguje, a przy niewielkiej płynności w tych godzinach – mogą to być kilkudziesięcio-pipsowe ruchy. Może zatem warto poświęcić tę noc i posiedzieć przy wykresach…?

Przy okazji zapraszam na webinar:

Podstawowe pytanie jakie sobie zadajemy handlując na rynku Forex to – czy dany instrument finansowy będzie rósł czy może będzie spadać? i w zasadzie odpowiedź na to pytanie to wszystko co nam potrzeba. Price Action w połączeniu z MACD w niektórych sytuacjach może pomóc nam tą odpowiedź znaleźć. W trakcie wykładu pokażę dwa sposoby wykorzystania tego oscylatora i przedstawię strategię opartą na zasadach Price Action i tym wskaźniku.

Portal Comparic.pl razem z Brokerem XM mają przyjemność zaprosić Państwa na specjalny webinar nt. Strategii Price Action . Spotkanie odbędzie się we wtorek (20 października 2020 roku) o godzinie 20:00 i będzie prowadzone przez Dariusza Dargo.

Podczas spotkania zostanie przedstawiona kompletna strategia oparta na formacjach świecowych Price Action i wskaźnika MACD:

  • Co to jest MACD i jak powstaje histogram?
  • 2 sposoby wykorzystania MACD max i min, dywergencje
  • Krótkie wprowadzenie do formacji Inside Bar i Outside Bar
  • Przykłady analizy na wykresach live

BIORĘ UDZIAŁ W WEBINARZE

Zachęcam również do zapoznania się z artykułem dotyczącym tematu jaki będzie poruszony w moim webinarze zamieszczonym na naszym portalu:” Trading z wykorzystaniem PA+MACD, czyli jak zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej”

Polecam też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here