Naga MarketsO godzinie 10:00 poznaliśmy kolejny wskaźnik PMI publikowany przez Markit, tym razem dla usług. Wysokie oczekiwania zostały spełnione, odczyt wyniósł 55,8 i był wyższy o 0,2% od prognozowanego, jest to najwyższe wskazanie od 3 miesięcy. Również zbiorczy PMI utrzymuje się na solidnym poziomie 56,7.


Wskaźnik PMI bada grupę 600 managerów w przedsiębiorstwach, którzy oceniają swoją kondycję ekonomiczną, nowe zamówienia i zatrudnienie. Optymizm wśród respondentów poprawił się we wrześniu, działalność biznesowa osiąga jeden z najwyższych poziomów w ciągu 6 lat, perspektywy również pozostają stabilne.

Tempo nowych prac w usługach rosło najszybciej od marca, potrzeba zwiększenia zdolności produkcyjnych uzasadniała znaczny wzrost liczby pracowników, liczba nowych etatów pozostaje jedną z najwyższych w tej dekadzie. Wszystkie badane gospodarki wykazały wzrost aktywności gospodarczej, nowych zamówień  zatrudnienia. Najsilniejszy wzrost odnotowano w Irlandii i Francji.

Rosną także presje płacowe we wrześniu, tu wzrost był najszybszy w ciągu ostatnich 5 miesięcy, co na pewno doprowadzi do wzrostu inflacji. Najszybciej płace rosły w Niemczech i Francji.

„Bardzo dobry wynik PMI sugeruje wzrost PKB za trzeci kwartał o 0,7%. Gospodarka wchodzi w kolejny kwartał bardzo dobrze przygotowana, nowe zamówienia i duże oczekiwania co do przyszłości tworzą dobry klimat inwestycyjny, po letnim zastoju” – powiedział Chris Williamson, Chief Business Economist at IHS Markit.

Reakcja EUR

Na głównej parze, po porannych spadkach w okolice wczorajszej konsolidacji byki znajdują wsparcie. Dane fundamentalne przemawiąją za wzrostami EUR. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOczy inwestorów zwrócone na spółki technologiczne w USA i na banki centralne
Następny artykułConsilium Invest zmienia nazwę na TradingDot
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here