Naga Marketsbanknoty euro i dolarAnalitycy Citibanku nie wykluczają scenariusza, gdzie para EUR/USD wzrośnie do poziomu 1,25 jeszcze w tym roku. W perspektywie krótkoterminowej uważają, że nastroje wokół euro prawdopodobnie staną się bardziej ostrożne przy obecnych wysokich poziomach przed końcowym rezultatem Brexitu, gdzie cały czas możliwe jest wyjście Wielkiej Brytanii z bloku bez umowy handlowej. Jednak słabość dolara powinna postępować, co powinno sprzyjać wzrostom na EUR/USD.

  • Prezydencja Bidena i luźna polityka Fed sprawią, że dolar będzie słaby w stosunku do swoich głównych partnerów handlowych
  • Globalne tło wzrostu znacząco poprawi się w przyszłym roku, a rynki doświadczą mniejszych tarć handlowych
  • Indeks USD ma ogromny potencjał spadkowy, jeśli zamknie się w tym roku poniżej 95,03

EUR/USD: kupno na spadkach w 2021 roku – CitiBank

W czasie, gdy realne rentowności w USA rosną bardziej niż rentowności niemieckich Bundów, może to prowadzić do czerpania zysków przez inwestorów z istniejących pozycji długich, utrzymując ruchy spot w wąskim przedziale 1,16-1,20 utrzymywanym od lata. Jednak prawdopodobna prezydencja Bidena i luźny Fed sprawią, że dolar będzie słaby w stosunku do swoich głównych partnerów handlowych wspierając wzrosty na EUR/USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczekujemy, że globalne tło wzrostu znacząco poprawi się w przyszłym roku i doświadczymy mniejszych tarć handlowych, co będzie pozytywne dla euro – napisano w raporcie Citi.

Kurs EURUSD ponownie wzrósł w okolice tegorocznego maksimum 1,2175. Jego trwałe przebicie spowodowałoby wzrost w kierunku 1,2555, maksimum z lutego 2018. Z drugiej strony wsparcie można znaleźć się na poziomie 1,1802 (100dMA) i 1,1911 ( 20dMA).

Nadszedł czas, aby zrealizować zyski na koniec roku i zająć pozycje długie na spadkach w 2021 r. Prognozujemy średni cel na poziomie 1,2500+ w 2021 r. Istnieje wiele powodów (w tym przedłużona słabość USD), aby sądzić, że cel ten jest bardzo osiągalny – dodano.

Kurs euro: wartość docelowa wynosi 1,25+ USD – Citi

Jednocześnie analitycy techniczni z CitiBanku przedstawili pomysł transakcyjny. Proponują kupno pary EUR/USD z poziomu 1,2125 z celem na 1,25+ (prawdopodobnie jeszcze przed końcem roku) i stop lossem na poziomie 1,1985.

Indeks USD ma ogromny potencjał spadkowy, jeśli zamknie się w tym roku poniżej 95,03. Podobnie jak w przypadku EURUSD, również obserwujemy spadek rocznej dynamiki z poziomów podobnych do tych z lat 1986 i 2003 r. – podsumowali eksperci Citi.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here