Naga MarketsEUR/USD z szansą na wyhamowanie zniżek? Kurs euro najniżej od 4 miesięcySytuacja na globalnych rynkach finansowych na razie jest daleka od optymizmu, czego odzwierciedleniem jest utrzymująca się siła amerykańskiego dolara. Notowania eurodolara w ostatnich dniach kontynuowały dynamiczną zniżkę, a dzisiaj rano zaledwie ustabilizowały się w okolicach wczorajszego zamknięcia, tuż powyżej 1,09.


Z technicznego punktu widzenia, rejon ten jest jednak istotnym poziomem wsparcia, wyznaczonym przez lokalne minimum z przełomu września i października ubiegłego roku. To daje notowaniom EUR/USD szansę na wyhamowanie zniżek i próbę odbicia w górę.

Pomimo trudnej sytuacji w Chinach, na początku bieżącego tygodnia pojawiają się także przebłyski większego apetytu inwestorów na ryzyko. W relacji do USD, delikatnie umocniły się m.in. brytyjski funt, kanadyjski dolar oraz australijski dolar. Inwestorzy liczą nie tylko na ostateczne opanowanie wirusa, lecz w krótkoterminowej perspektywie także na dodatkową stymulację gospodarki przez chińskie władze centralne.

Chociaż sytuacja w Chinach ma obecnie największe znaczenie w kontekście nastrojów na globalnych rynkach finansowych, dzisiaj istotny wpływ na USD może mieć m.in. wystąpienie Jerome Powella w amerykańskim Kongresie. Oczekiwana jest wypowiedź w pozytywnym tonie, zwłaszcza po tym, jak wcześniej inni przedstawiciele Fed w swoich wystąpieniach wypowiadali się o koronawirusie jako ograniczonym zagrożeniu dla stabilności amerykańskiej gospodarki.

Notowania EUR/USD – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here