Naga Marketsbanknoty euro i dolarPo zmiennym pierwszym kwartale kurs EUR/USD zyskał silną trakcję wzrostową, przekraczając długoterminową spadkową linię trendu z maksimum z 2008 roku. Zasadniczo fakt, że euro zdołało pokonać tę ważną barierę, był silnym pozytywnym sygnałem. Według ekonomistów Rabobanku, poziom 1,45 byłby ambitnym celem dla inwestorów, którzy oczekują dobrych wyników wspólnej waluty w kolejnych latach. We wtorek kurs „edka” oscyluje powyżej poziomu 1,22.

  • EUR/USD posiada silną konfluencję i obszar oporu w okolicach 1,25
  • Analitycy GS zmieniają swoją 12-miesięczną prognozę do 1,28 (z 1,25)
  • Ostatnie posiedzenie FOMC potwierdziło, że komisja jest bardzo daleko od zacieśnienia swojej polityki monetarnej

EUR/USD: Ambitny cel na poziomie 1,45 w najbliższych latach – Rabobank

Zniesienie 38,2% Fibonacciego w trendzie spadkowym z lat 2008-2017 jest kolejnym celem dla byków EUR. Ten poziom zbiega się ze szczytem z roku 2018, tworząc potencjalnie silną konfluencję i obszar oporu w okolicach 1,25.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biorąc pod uwagę, że po poprzednich dwóch dużych ruchach w górę w tym roku nastąpiły korekty, kolejna korekta najprawdopodobniej nastąpi w nadchodzących tygodniach. Silna rynkowa preferencja kupowania spadków na EUR/USD powinna ograniczyć korektę do okolic 1,19-1,20 – napisano w raporcie.

Eksperci nie są szczególnie optymistyczni w stosunku do euro, ale wskazują, że wielu uczestników rynku, którzy spodziewają się, że wspólna waluta będzie szczególnie dobrze radzić sobie w nadchodzących latach, mogą mieć ambitny cel na poziomie około 1,45, co oznaczałoby najwyższy poziom od połowy 2011 roku.

Niższe prognozy dla dolara w 2021 r. – Goldman Sachs

Analitycy z Goldman Sachs korygują swoją 12-miesięczną prognozę dla EUR/USD do 1,28 (z 1,25). Jednocześnie oczekują dalszego osłabienia dolara w horyzoncie 12 miesięcy.

Eksperci twierdzą, że postrzegali grudniowy FOMC jako kluczowe ryzyko wcześniejszego zwrotu w kierunku mniej gołębiej retoryki, jednak tak się nie stało.

Ostatnie posiedzenie FOMC, wzmocniło nasze przekonanie, że komisja jest bardzo daleko od zacieśnienia swojej polityki monetarnej, ze względu na stłumione tendencje inflacji strukturalnej – podkreślono w raporcie.

Goldman Sachs wciąż oczekuje słabe dolara, ponieważ:

  • Wartość USD jest wciąż zawyżona po „długim okresie hossy na amerykańskim rynku aktywów”;
  • Erozja carry trade po obniżkach stóp Fed;
  • Ramy średniego celu inflacyjnego Fed;
  • Odbudowująca się gospodarka światowa.
Kurs EURUSD na interwale miesięcznym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale miesięcznym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here