Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) dotrze w tym roku do 1,28 USD - uważa MUFGKurs euro (EUR/USD) może rozpocząć korektę w tym kwartale, uważają analitycy Rabobank. Również strategowie MUFG są zdania, że Eurodolar może zaliczyć korektę, ale przewidują przy tym, że notowania wzrosną w tym roku, nawet do 1,28 USD.

  • Pandemia COVID wciąż stanowi ryzyko dla wzrostu notowań EUR/USD
  • Poza korektą, zmiana nastrojów na korzyść dolara jest mało prawdopodobna
  • Notowania EUR/USD testują dziś 20-dniową średnią

Kurs euro z możliwą korektą w I kw. 2021 r.

– Biorąc pod uwagę niepewność dotyczącą wiadomości na temat COVID-19, różnych ograniczeń, rozpowszechniania szczepionek, a także stopnia i skuteczności wszelkich reakcji polityki fiskalnej, istnieją wszelkie powody, by podejrzewać, że zmienność kursu pary walutowej EUR/USD może być wysoka w nadchodzących miesiącach – uważa Rabobank.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podobne podejście przyjmują analitycy MUFG. Zakładają przy tym, że spadek kursu euro zostanie ograniczony przez chęć inwestorów do wyjścia poza krótkoterminowe ryzyko przy ogromnym wsparciu politycznym.

– Chociaż wyzwania związane z COVID będą się utrzymywać jeszcze przez kilka miesięcy, zakładamy, że inwestorzy będą lepiej spoglądać na drugą połowę roku, co ograniczy spadki EUR/USD. Wraz ze spadkiem ryzyka COVID i ożywieniem wzrostu gospodarczego w Europie, widzimy w tym roku możliwość dalszych zysków, choć w ujęciu procentowym, mniejszych niż wzrost odnotowane w 2020 r. – prognozuje MUFG.

Analitycy MUFG Prognozują, że do końca pierwszego kwartału kurs głównej pary walutowej osiągnie poziom 1,23 USD. Z kolei do końca roku spodziewają się wzrost aż do poziomu 1,28 USD.

Sytuacja techniczna na EUR/USD

Notowania Eurodolara zakończyły wczorajszą sesję z powrotem pod poziomem 1,2300. Okazuje się zatem, że środowe wybicie ponad ten obszar było fałszywe.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Dziś niedźwiedziom udało się wybić nowy dołek. Zobaczymy teraz jak poradzą sobie z dynamicznym wsparciem w postaci 20-dniowej średniej kroczącej. Przełamanie tego poziomu otwierałoby drogę do strefy w obrębie 1,2150 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here