Naga MarketsRynkowe szachy - EurodolarAnalitycy dużych banków Commerzbanku i ING przeanalizowali bieżącą sytuację na najpopularniejszej parze walutowej EUR/USD. Swoją opinię oparli o liczne wskazania wynikające z analizy technicznej oraz przestawili możliwe scenariusze. W ich ocenie para EUR/USD zdołała jedynie na chwilę pokonać opór 1.1500, co może poskutkować ponownym testem poziomu wsparcia 1.1200.


Zobacz również: Powracają obawy o wzrost w Chinach. Kredyt uratuje gospodarkę? – oceniają duże banki

Commerzbank wskazuje scenariusze dla kursu euro

commerzbankKaren Jones, szefowa analityków w Commerzbanku, wyjaśnia, że ​​para EUR/USD w ubiegłym tygodniu przekroczyła opór na poziomie 1.1500, ale kupujący nie zdołali utrzymać ceny, co może oznaczać powrót do konsolidacji.

Jones wskazuje, iż oczekują testu poziomu oporu 1.1620 (konfluencja szczytu z października 2018 r. i średniej kroczącej MA200). Przebicie tego istotnego poziomu otwarłoby drogę do 1.1786, gdzie przebiega MA55 na interwale tygodniowym.

Z drugiej strony w przypadku scenariusza spadkowego najbliższym wsparciem jest poziom 1.1382, gdzie przebiega również MA55 na interwale dziennym. W przypadku, gdyby niedźwiedziom udało się pokonać ten poziom, kolejne wsparcie to psychologiczny poziom 1.1300, a kolejny 1.1268 (podwójne dno z listopada i grudnia 2018 r.) oraz zeszłoroczny dołek 1.1215. Jeszcze niżej znajduje się zniesienie 61,8% Fibonacciego całego ruchu wzrostowego z lat 2017 – 2018 na poziomie 1.1186.

EUR/USD z celem na 1.12 – ocenia Commerzbank i ING

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO. Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

ING: Cel dla EUR/USD to 1.1200

ing bankAnalitycy z ING spodziewają się, że para EUR/USD w najbliższych miesiącach dotrze ponownie do poziomu 1.12, kierując się słabością euro i niewielką siłą dolara.

Obecnie niewiele jest do powiedzenia na temat euro, oprócz dwóch spraw: Po pierwsze polityka pozostaje na drugim planie do czasu majowych wyborów parlamentarnych w Europie, a po drugie słaby wzrost doskwiera strefie euro, co czyni ją mało atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów, którzy przenosząc aktywa z USA szukają rentownych inwestycji – napisali eksperci z ING.

Analitycy zauważają, iż największą niespodzianką dla europejskiej waluty może być dyskusja ws. Brexitu i potencjalnego drugiego referendum. Jednak jest to bardzo mało prawdopodobne, a każda pozytywna wiadomość powinna doprowadzić do silnego umocnienia brytyjskiej waluty, co z kolei mogłoby przełożyć się na silniejsze euro i test poziomu 1.1800 na parze EUR/USD.

Zobacz również: UBS: Rezerwa Federalna podniesie stopy dwukrotnie w 2019 roku

EUR/USD z celem na 1.12 – ocenia Commerzbank i INGConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here